LIETUVIŲ LITERATŪROS PAMOKOS IV GIMNAZIJOS KLASĖJE PLANAS

Tema

S.Nėries eil. rinkinio „Pėdos smėly“ tematika ir poetika.

Uždaviniai

Moka savarankiškai reflektuoti literatūros kūrinių problematiką ir poetiką, remdamiesi literatūros teorijos išmanymu (iš BP) Paaiškina ir parodo, kaip interpretacija remiasi kūrinio konteksto išmanymu (iš IS)

Vertinimas

Formuojamasis (be pažymių): atsakymų komentavimas, koregavimas.

KLASĖS CHARAKTERISTIKA

25 moksleiviai.Realinė klasė, todėl mėgsta tokius darbo metodus, kur reikia loginio mąstymo,
kur informaciją galima suvesti į kokią nors aiškią struktūrą. Nėra iškalbūs, kartais trūksta
vaizduotės ir sugebėjimo įsijausti, bet noriai dirba, mokosi vieni iš kitų. Nuolat daro pažangą 
Yra ir labai menkai motyvuotų moksleivių (V.; S.; L.).

Klasėje yra 28 mokiniai. Dalį šios klasės moksleivių mokau nuo 7 klasės, kitus – tik antrus
metus (nuo III gimnazijos klasės). Gebėjimai labai nevienodi – yra ir labai gabių, ir labai silpnų
moksleivių (M., I., S.), tačiau stengiasi daugelis. Mėgsta kūrybinius darbus.

UGDYMO TURINYS

Vertybinės nuostatos

Skaitydamas, interpretuodamas bei vertindamas tekstus, diskutuodamas bei dalydamasis išgyvenimais moksleivis pažįsta bei apmąsto savo ir kitų dvasinę patirtį

Dalykiniai gebėjimai

Žino ir moka taikyti interpretacijos žingsnius. Klauso ir išskiria esmę, ją tinkamu būdu pasižymi. Moka informaciją pateikti vizualiai – piešiniu, brėžiniu, schema, lentele ar pan.

Akademinės žinios

Žino ir supranta bei tikslingai vartoja sąvokas: tema, problema, vertybės, poetika, kompozicija, įvaizdis.

Bendrieji gebėjimai

Dirba kartu (grupėje), dalinasi idėjomis, prisiima atsakomybę.

PAMOKOS SITUACIJA

Mokytojo veikla

Kartojimas. Pamokos pradžioje pateikiu santrauką iš išeitų temų – Pakviesti mokiniai perskaito ir pakomentuoja santrauką. Turi pavyzdį, kaip daroma santrauka (gali palyginti su savo darytomis kitų temų S.Nėries biografija; kūryba; eilėr. rinkinio „Anksti rytą“ temos ir poetika.

Mokinių veikla

Pakviesti mokiniai perskaito ir pakomentuoja santrauką.

Pasiekimai

Turi pavyzdį, kaip daroma santrauka (gali palyginti su savo darytomis kitų temų santraukomis); Prisimena svarbiausius faktus iš S.Nėries gyvenimo ir kūrybos.