Archyvas

Kategorijos ‘Skelbimai’ archyvas

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino vertintojų protesto raštas

Šiandien, 2018- 05- 18 d., visų 4– Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus- centrų lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio egzamino vertintintojai vieningai pasirašė protesto laišką dėl staiga pakeistos vertinimo tvarkos.
Vertintojai mano, kad pažeistas mokinių ir mokytojų interesas. NEC paskubomis renka papildomai 150 (reikėtų žymiai daugiau, bet taupoma) naujų neapmokytų vertintojų, perpus trumpina taisymo laiką, todėl kyla pavojus darbus įvertinti nekokybiškai.
Vertintojai reikalauja ir didesnio užmokesčio.

(p.s. bus papildyta)

Pasidalijame ir pačiu protesto tekstu:

Protesto priežastis šis raštas iš NEC:

Del atnaujintos LKL registracijos

 

Kategorijos: Skelbimai Žymos:

Tautinių mitų (de)sakralizavimas

Džiaugiamės, kad pirmosios keturios Jaunųjų literatūrologų akademijos sesijos sulaukė mokinių iš visos Lietuvos susidomėjimo, ir kviečiame prisijungti!

2018 m. pavasarį Vilniaus universiteto Kauno fakultetas (VU KnF) ir organizacija „Mokyklinės lituanistikos alternatyvos“ (MLA) 9–12 kl. mokinius ir mokytojus kviečia dalyvauti Jaunųjų literatūrologų akademijos sesijose. Tai literatūros mokslo populiarinimo renginys, skirtas supažindinti mokinius su įvairiomis galimybėmis analizuoti literatūrą.

PENKTOJI sesija. Tautinių mitų (de)sakralizavimas.

Laikas: 2018 m. gegužės 17 d. 14–15.45val.
Vieta: Vilniaus universiteto Kauno fakultetas, V. Gronsko auditorija (VU KnF II korp., Muitinės g. 8).

Anotacija. Pirmoje dalyje bus pristatyta kultūrinių mitų kūrimo ir jų ardymo svarba, iš šios perspektyvos bus aptariami filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“, valstybės 100-mečio renginių programos, su ja susiję publicistiniai straipsniai apie patriotizmą ir tautiškumą. Filmų ir straipsnių problematika bus siejama su tautinės ideologijos svarba ir pavojais. Antroje dalyje remiantis aptarta medžiaga bus analizuojami programinių lietuvių literatūros autorių (Jono Radvano, Maironio, Justino Marcinkevičiaus, Mariaus Ivaškevičiaus) kontekstai ir jų kūriniai, pateikiami patarimai, kaip paskaitoje pateiktas idėjas pritaikyti rašiniuose. Daugiausiai dėmesio bus skiriama Mariaus Ivaškevičiaus pjesei „Madagaskaras“. Trečioje (praktinėje) dalyje mokiniai pristatys savo darbus apie tautinių mitų kūrimo ir ardymo svarbą minėtų autorių kūryboje, vyks darbų aptarimas, diskusija.
Kviečiame registruotis!
Norėčiau dalyvauti „dalyvio statusu“: https://goo.gl/75BVgp

PROGRAMA

14.00-15.15 val.  Mindaugas Grigaitis (VU KnF). Tautinių mitų desakralizavimas Mariaus Ivaškevičiaus pjesėje „Madagaskaras“.

15.15-15.30 val.  Motiejus Krutulis (Kauno jėzuitų gimnazija). Kas yra
„sąmoningas patriotas“?

15.30-15.45 val.  Gabija Savičiūtė (Kauno jėzuitų gimnazija). Tėvynės vaizdinys skirtingų epochų lietuvių literatūroje.

Kategorijos: Skelbimai Žymos:

Tradicinė respublikinė M. Valančiaus raštų meninio skaitymo šventė

Kategorijos: Skelbimai Žymos:

Variantiškumas kalbose ir jų atmainose

Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Lietuvių kalbos katedra ir Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centras kviečia dalyvauti 25-ojoje tarptautinėje mokslinėje Jono Jablonskio konferencijoje „Variantiškumas kalbose ir jų atmainose“. Konferencija vyks 2018 m. rugsėjo 27–28 d. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete, Universiteto g. 5, LT-01513 Vilnius.

Kviečiame skaityti pranešimus įvairiais kalbų ir jų atmainų variantiškumo klausimais šiose numatytose konferencijos sekcijose:

bendrinės kalbos sekcija (fonetikos, akcentologijos, leksikos, gramatikos, sintaksės, stilistinis, socialinis variantiškumas, kodifikacijos reikšmė ir vartosenos įvairovė);

dialektologijos sekcija (leksinių vienetų, gramatinių formų ar sintaksinių struktūrų varijavimas tarmėse);

etnolingvistikos sekcija (kultūrinis variantiškumo aspektas);

senosios raštijos sekcija (diachroninė leksikologija ir leksikografija, žodžių vartosena, variantiškumas ir paplitimas senuosiuose tekstuose).

Dalyvio anketą ir pranešimo anotaciją prašome siųsti iki 2018 m. liepos 1 d. el. paštu gintare.judzentyte@gmail.com. Patvirtinimą apie priėmimą atsiųsime iki 2018 m. rugpjūčio 1 d.

Konferencijos darbo kalbos: anglų, latvių, lenkų, lietuvių ir rusų.

Daugiau informacijos skaitykite prie šio laiško prikabintame kvietime ir konferencijos svetainėje http://www.jablonskio-konferencija.flf.vu.lt/lt/.

Laukiame Jūsų 25-ojoje tarptautinėje mokslinėje Jono Jablonskio konferencijoje „Variantiškumas kalbose ir jų atmainose“!

Konferencijos organizatoriai

KVIETIMAS_25 J. Jablonskio konferencija

Kategorijos: Skelbimai, Seminarai Žymos:

Nemokama metodinė priemonė klasių vadovams „Nuo karybos prie kūrybos. Klasės vadovo gidas“

Mokslo metams artėjant į pabaigą, turime jums dovaną. Kartu su švietimo konsultantu Luku Benevičiumi parengėme nemokamą metodinę priemonę klasių vadovams „Nuo karybos prie kūrybos. Klasės vadovo gidas“.

Leidinys tinka tiek esamam, tiek būsimam klasės vadovui, nes kiekviena klasė – tai naujas iššūkis.
Kaip būti geru klasės vadovu ir išlaikyti balansą? Kaip savo funkciją atlikti ne tik gerai, bet ir įdomiai? Kaip elgtis kritinėse situacijose? Kaip iš klasės suburti komandą? Tai tik keli klausimai, į kuriuos leidinyje mėginome atsakyti įvairiomis formomis: praktiniais patarimais, tikromis klasių vadovų istorijomis, mokinių atsiliepimais ir užduotimis.

Knygelė visiškai nemokama, tad skaitykite ir dalinkitės nuoroda su kolegomis. Tik taip švietimo sistemoje ims vykti pozityvūs pokyčiai.
O jei norisi ne tik skaityti, bet ir patirti, o patiriant išmokti, kviečiame į Whatansu komandos organizuojamus patyriminius dviejų dienų mokymus „Super klasės auklėtojas“. Po praėjusių mokymų sulaukėme užklausų su klausimu, ar mokymai vyks dar kartą, nes atsirado daugybė nespėjusių, nebetilpusių ar tiesiog negalėjusių dalyvauti. Tai norime nudžiuginti, kad dar kartą super klasės auklėtojai renkasi gegužės 25–26 d. Visa informacija ir registracija čia.

Pedagogas.lt komanda

Muzikinis spektaklis „Ačiū tau, Marčiau“

 

Gegužės 15 d. 16 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į muzikinį spektaklį „Ačiū tau, Marčiau, arba Z kartos padėka Martynui Mažvydui“, kurį pastatė Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos Talentų klubas. Spektaklyje, kuriuo pagerbiamas M. Mažvydas ir jo „Katekizmas“, skamba hiphopo ir repo muzika iš Lin-Manuel Mirandos miuziklo „Hamilton“.

Spektaklis sukurtas pagal Justino Marcinkevičiaus tekstus, juo siekiama pristatyti „Katekizmą“ taip, kad jaunimas suprastų – Mažvydas gali būti jų herojus! Miuziklo veikėjai visus įpareigoja gyventi taip, „kad žodžio tarnyba išliktų ir mūsų kalba persiduotų būsimoms kartoms“, nes nuo šios tarnybos M. Mažvydas nėra atleidęs nė vieno. Ačiū tau, Marčiau!

*
Spektaklio vedėjas – Deividas Jučas. Atlikėjai – Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos Talentų klubo nariai. Režisierė, spektaklio autorė – Violeta Serbintienė
Spektaklis bus rodomas Nacionalinės bibliotekos III a., erdvėje prie vitražo.

Informacija FB puslapyje

Kategorijos: Skelbimai Žymos:

Tradicijų ir inovacijų dermė mokant kalbinio raštingumo

Vebinaras lituanistams:

„Tradicijų ir inovacijų dermė mokant kalbinio raštingumo“

Lektorė Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos pavaduotoja ugdymui, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Auksė Petruševičienė, gegužės 23 d. 15 val. Renginio nuoroda: https://goo.gl/bptzi2

Kategorijos: Skelbimai, Seminarai Žymos:

Etapinės teksto analizės ir interpretacijos strategija 9-10 klasės literatūros pamokose. LITERATŪROS vadovėliai 9-10 kl., serija ERA

Vebinaras lituanistams:

„Etapinės teksto analizės ir interpretacijos strategija 9-10 klasės literatūros pamokose. LITERATŪROS vadovėliai 9-10 kl., serija ERA“

Lektorė Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Laima Skabickienė, gegužės 24 d. 15 val. Renginio nuoroda: https://goo.gl/3JKWjs

Kategorijos: Skelbimai, Seminarai Žymos:

Patyriminiai mokymai „Super klasės auklėtojas“

Kiekvienas klasės auklėtojas nori kuo geriau pasirūpinti savo klase. Bet tai neįmanoma, jei pirmiausia jis nepasirūpina savimi. Kiek kartų esate pajutę, kad jūsų žmogiškieji resursai jau išsemti, bet vis tiek einate, darote ir sprendžiate auklėtinių problemas? Pavasaris yra puikus metas akimirkai stabtelėti. Kviečiame visus esamus ir būsimus klasių auklėtojus į dviejų dienų patyriminius mokymus „Super klasės auklėtojas“. Mokymai orientuoti į auklėtoją-asmenį, į jo poreikius ir psichologinę gerovę. Kaip tai susikurti?

Registracija jau prasidėjo. Daugiau informacijos apie mokymus „Super klasės auklėtojas“ rasite čia: https://bit.ly/2utd0qC  

Apie visa tai kalbės patyrę lektoriai.

•    Jurga Vidugirienė. Vardijant jos veiklas, nusidriektų ilgas prasmingų darbų sąrašas, bet jei reikėtų įvardyti keliais sakiniais – tai būtų: Lituanistinės mokyklėlės „Keturi vėjai“ Dubline direktorė ir patyriminių jaunimo stovyklų Whatansu mama. Be to, Jurgą būtų galima vadinti darbo su itin aukšto intelekto vaikais eksperte.
•    Mindaugas Vidugiris. Profesionalus lektorius, šia veikla užsiimantis jau daugelį metų. Nenuostabu, kad bėgant laikui ekspertinės sritys plėtėsi ir dabar Mindaugas veda patyriminius ir procesinius mokymus apie darnią asmenybę, organizacijų vidinę kultūrą, savanorystę ir esminius gyvenimo dėsnius. Jis, kaip ir Jurga, yra Whatansu stovyklų vadovas ir labai aktyvus švietimo sistemos dalyvis. Mindaugas yra skaitęs paskaitas ir vedęs užsiėmimus daugiau nei 200-uose Lietuvos ir užsienio mokymo įstaigų.
•    Lukas Benevičius. Jums jau puikiai pažįstamas lektorius, apie kurį sulaukėme tik puikių atsiliepimų po švietimo konferencijos „Kitokia iniciatyva“ ir Lietuvos švietimo vadovų forumo. Tai lektorius praktikas, savo mokymuose besidalinantis geriausia užsienyje įgyta patirtimi: nesmurtinės komunikacijos ir patirtinio ugdymo  metodikomis.

Kadangi vasara nenumaldomai artėja, jau dabar vertėtų žvilgtelt į kalendorių ir rezervuoti datą: gegužės 25-26 d..

Dviejų dienų mokymuose išgirsite ir patirsite:
•    Kaip neperdegti įgyvendinant klasės auklėtojo / vadovo planus;
•    Kaip produktyviai išnaudoti klasės valandėles;
•    Kokie įrankiai padeda kurti pozityvų emocinį lauką klasėje;
•    Kaip sutelkti auklėtinius į komandą;
•    Kur yra formalaus ir neformalaus bendravimo su auklėtiniais riba;
•    Kaip suteikti ir priimti konstruktyvų grįžtamąjį ryšį.

SVARBU. Šių mokymų turinį prižiūri Utenos švietimo centras.

Registracija jau prasidėjo. Daugiau informacijos apie mokymus „Super klasės auklėtojas“ rasite čia: https://bit.ly/2utd0qC 

54- ojo tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ moksleivių poezijos skaitymai

Kategorijos: Skelbimai, Laisvalaikiui Žymos: