Archyvas

Kategorijos ‘Skelbimai’ archyvas

Projektų mugė 2019

2019 vasario 19 dieną Klaipėdos Gedminų progimnazijoje (Gedminų g. 3, Klaipėda) vyks Nacionalinė švietimo įstaigų projektų paroda – mini mokymai „Projektų mugė“, kurios tikslas sudaryti galimybes keistis gerąja projektinės veiklos patirtimi, pristatyti projektų teikiamą naudą bendruomenei, atskleisti ir paviešinti įvairių fondų lėšomis finansuojamų projektų vadovų ir dalyvių indėlį į švietimo kokybės gerinimą. Mugėje gali būti pristatomi mokyklos, miesto/regiono, nacionaliniai, tarptautiniai projektai. Rekomenduojamas pristatomų projektų vykdymo laikotarpis – 2015 – 2018 m.

Maloniai kviečiame projektus pristatyti ir savo patirtimi pasidalinti respublikos ikimokyklinių įstaigų, bendrojo lavinimo mokyklų, neformaliojo švietimo įstaigų bendruomenių narius.

Mugės lankytojai galės ne tik laisvai keliauti po Mugę ir bendrauti su projektų rengėjais, bet ir sudalyvauti mini mokymuose bei kūrybinėse dirbtuvėse mokytojams, mokiniams.

Mugę organizuoja VšĮ „Edukateka“, Klaipėdos Gedminų progimnazija, Švietimo mainų paramos fondas.

JAU galite registruotis kaip lankytojai: http://bit.ly/PMlankytojas.
Registracija skirta MOKYTOJAMS, norintiems gauti kvalifikacijos tobulinimo pažymą. Mugės metu reiks savo dalyvavimą patvirtinti parašu iki 11 valandos.

Vis dar laukiame Jūsų projektų paraiškų. http://bit.ly/PMregistracija

Naujiena šiais metais: MOKINIŲ KONFERENCIJA. dar turime keletą vietų mokinių pranešimams Mokinių konferencijoje „Projektinė veikla: erdvė pažinti, kurti, augti“. Pranešimo trukmė – 5-7 min.
Registracija MOKINIŲ konferencijos pranešėjams:
https://bit.ly/2GOOhmr

Kategorijos: Skelbimai, Konkursai Žymos:

Rašinių/esė konkursas „Kaip supranti žodžius „Taikos vėliava kviečia kurti grožį“?

Taikos vėliavos komiteto kvietimas dalyvauti mokinių rašinių konkurse ir konkurso nuostatai:

Kategorijos: Skelbimai, Konkursai Žymos: ,

Kreivų veidrodžių karalystė ir jos veikėjai

Sąmokslo teorijos kaip oro burbulai.Aną savaitę netikėtai buvo ,,atskleista“ dirbtinai sukurta ministro ir streikuojančių mokytojų sąmokslo/slaptų susitarimų teorija – puikus pavyzdys, kaip galima, manipuliuojant faktais ir skaičiais, kažkur spalvas sutirštinant, kažką (ne)sąmoningai nutylint kurti intrigą, naują istoriją ir/ar naują bandymą skaldyti visuomenę, o gal tiesiog po žodžių srautu paslėpti tam tikrus faktus. Nežinančiam, kas vyko ŠMM gruodžio 17-19 d., gali atrodyti visai logiškos žurnalistų versijos, kurias jie ir pristato kaip prielaidas (priminsiu – atkakliai įrodinėjama versija, kad mokytojai iš ministerijos pasitraukė su ministru paskutinę dieną pasirašę slaptą susitarimą, kuris garantuotų kažkokias papildomas lėšas, kurios sumokamos iš biudžeto ar savivaldybių lėšų). Tas prielaidas ne vieną ir ne du kartus žurnalistai labai įkyriai ir kryptingai kartojo, kad suabejojusių liktų kuo mažiau. Kad būtų sodriau, dar ir VMI prijungė. Tiesa, buvo apsidraudžiama frazėmis „tai tik mano subjektyvi nuomonė, galėtume daryti prielaidą, susidaro toks įspūdis“ ir panašiomis, bet tik atidesnis klausytojas/skaitytojas supranta/išgirsta, kad tai faktais neparemta versija ir visos laidos, visi straipsniai – oro burbulai – blizga, raibuliuoja, o pasigilinus lengvai sprogsta.
Skaityti daugiau…
Kategorijos: Profsąjunga Žymos:

Prasideda registracija į valstybinių brandos egzaminų kandidatų darbų vertinimą

Valstybinių brandos egzaminų (toliau – VBE) kandidatų darbų vertintojų registracija duomenų perdavimo sistemoje KELTAS vyks sausio 10 d. – vasario 1 d. 

Atkreipiame dėmesį, kad 2019 metų VBE kandidatų darbų vertinimo procese yra dvi naujovės. Pirma, užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) VBE kalbėjimo dalyje pagal egzamino vykdymo instrukciją numatyta, kad vertinimo patalpoje yra du vertintojai – pokalbį palaikantis ir vertinantis vertintojas. Šie vertintojai per pertraukas gali keistis savo atliekamomis funkcijomis.

Nacionalinis egzaminų centras iš užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) VBE kalbėjimo dalies vykdymo ir vertinimo centro balandžio mėn. gaus kiekvieno kandidato kalbėjimo vieną  įvertinimą (iki šiol buvo du). Antrasis ir trečiasis kalbėjimo dalies kandidato kalbėjimo atlikties vertinimai bus organizuojami centralizuotai Nacionaliniame egzaminų centre. 

Antra naujovė yra tai, kad 2019 metais biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbos (anglų) kalbėjimo ir rašymo dalių, užsienio kalbos (prancūzų) kalbėjimo dalies, užsienio kalbos (rusų) kalbėjimo dalies, užsienio kalbos (vokiečių) kalbėjimo dalies, dalies lietuvių kalbos ir literatūros VBE kandidatų darbai bus vertinami elektroniniu būdu. Šių dalykų vertintojams kovo–birželio mėn. bus organizuojami mokymai. Kitų dalykų VBE kandidatų darbai bus vertinami įprastai – įsteigtuose vertinimo centruose.

NEC informacija

Kategorijos: Skelbimai Žymos: ,

Moksleiviai kviečiami rinkti mėgstamiausias 2018 m. perskaitytas knygas

Labas! Ką įdomaus perskaitei pernai metais? Kviečiame visus 1–12 kl.  mokinius prisiminti penkias pačias geriausias, labiausiai patikusias 2018 m. perskaitytas knygas ir užpildyti trumpą apklausą. Apklausa vyks iki 2019 m. kovo 25 d.
  • Anketą galima užpildyti internetu Mėgstamiausių vaikų ir paauglių knygų rinkimai 2018
  • Kompiuteryje užpildytą anketą siųsti el. p. egle.baliutaviciute@lnb.lt
  • Popierinę užpildytą anketą siųsti adresu: Vaikų ir jaunimo literatūros departamentui, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

Kasmet vykdomą tyrimą nuo 1992 metų organizuoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi. Ankstesnių metų penketukus galima peržiūrėti čia, o pastarųjų metų tyrimo išvados spausdintos žurnale „Tarp knygų“.

Anketą atsisiųsti galite čia: Penketukų anketa 2018.

Kategorijos: Skelbimai, Konkursai Žymos:

Kvietimas prisijungti prie LKLMS (Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos)

Visus mokyklinės lituanistikos problemoms neabejingus mokytojus, mokslininkus, kultūros ir visuomenės veikėjus kviečiame prisijungti prie Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos (LKLMS)!

LKLMS tikslas – telkti lituanistikai neabejingus žmones, siekiančius ugdyti laisvą, atsakingą, pasaulio įvairovei atvirą, pilietišką žmogų, savo identitetą grindžiantį bendražmogiškomis humanistinėmis vertybėmis. Laisva, autentiška, vadinasi, nieko aklai nemėgdžiojanti asmenybė, atsakingai besirenkanti, kuo jai būti, mums yra aukščiausia vertybė.

Kodėl verta tapti LKLMS nariu?

•                    Po vieną mes neturime galios stabdyti įvairių neprasmingų pertvarkų ir pokyčių, bet būdami visi kartu turime galimybę tapti paveikia jėga, todėl siūlome idėjinę bendrystę, bendradarbiavimą su panašiai mąstančiais ir pozityvių pokyčių norinčiais lituanistais.   

•                    LKLMS dalyvauja įvairių lituanistinį mokymą reglamentuojančių dokumentų svarstymuose ir siekia, kad būtų sumažintos lietuvių literatūros ir kalbos programų apimtys, suteikta daugiau laisvės mokytojui rinktis tokį turinį, kuris leistų ugdyti geriausias kiekvienos mokinio savybes.

•                    Kasmet organizuojame konferencijas, kuriose mokytojai praktikai dalinasi savo gerąja patirtimi, o literatūros, filosofijos, sociologijos ir kitų sričių mokslininkai patarimais, kaip literatūros ir kalbos ugdymą padaryti įdomesnį ir aktualesnį.

•                    Visi nariai gauna galimybę tapti virtualaus LKLMS forumo, skirto tik Sąjungos nariams, dalyviais. Kiekvienas narys forume gali tiesiogiai bendrauti su LKLMS valdyba ir kitais nariais, teikti siūlymus dėl svarstomų dokumentų, išsakyti savo idėjas, gauti aktualią informaciją.

Visus, norinčius bendradarbiauti, prisidėti prie pokyčių, turinčius idėjų ar iniciatyvų, kviečiame prisijungti prie LKLMS!

Norėdami prisijungti, užpildykite formą: https://goo.gl/WaFrqw

Daugiau informacijos: mindaugui.grigaiciui@gmail.com

LKLMS įstatai: http://lklms.lt/?page_id=33

LKLMS valdyba


Kategorijos: Skelbimai Žymos: ,

Filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūra moksleiviams

Džiugu pranešti, –  filmas „Tarp pilkų debesų“ jau sausio 21d. bus rodomas Šilalės kultūros centre!Esant mokinių grupėms yra galimybė surengti specialus filmo seansus pamokų metu.
Dėl detalesnės informacijos apie specialias sąlygas moksleivių grupėms prašome kreiptis el.paštu arba telefonu – +370 628 31 871

Linkėjimai,

baltasekranas@gmail.com | +370 628 31871

Kategorijos: Skelbimai Žymos:

Dalyvauk ir laimėk kvietimą NEMOKAMAI dalyvauti NAUJUOSE nuotoliniuose kursuose

ŽAIDIMAS mūsų paskyroje https://www.facebook.com/Tinklas.lt/

Rašykite komentaruose, kuriame NAUJAME nuotoliniame kurse LABAI norite dalyvauti NEMOKAMAI:

1. Pedagogų streso valdymo ypatumai.
2. Ugdomoji turinio diferencijavimas ir individualizavimas.
3. Inovatyvios mokymo priemonės ir jų taikymas mokymo ir mokymosi kokybei gerinti.

Nepamirškite paspausti PATIKO ir tapti mūsų paskyros DRAUGU !

Į kiekvieną nuotolinį kursą NEMOKAMAI dalyvauti išrinksime po vieną MŪSŲ PASKYROS DRAUGĄ, kuris parašė komentarą ir sausio 8 d. išsiųsime kvietimą dalyvauti.

Žaidimas vyks 24 h. nuo žaidimo paskelbimo datos !

Kvalifikacijos tobulinimo renginius organizuoja:
VšĮ „Švietimo tinklas“ www.tinklas.lt
Akredituota institucija, pažyma Nr. EV3-28

Lietuvos pedagogų asociacijų vadovų tarybos viešas kreipimasis dėl ugdymo turinio kaitos ir švietimo struktūrinių reformų

Atstovaudami įvairioms su Lietuvos švietimu susijusioms organizacijoms išreiškiame susirūpinimą ir nuogąstavimus dėl susiklosčiusios situacijos mūsų valstybės švietimo sistemoje, ypač dėl ugdymo turinio atnaujinimo gairių bei vykdomų struktūrinių švietimo reformų, paliesiančių visą švietimo bendruomenę.

Pritardami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siekiui (toliau – ŠMSM), atsižvelgiant į šių dienų iššūkius, tobulinti bendrųjų ugdymo programų turinį, konstatuojame, kad reformoms kol kas yra nepasiruošta ir atkreipiame dėmesį į taisytinus aspektus.

Skaitykite daugiau:

Dėl ugdymo turinio kaitos ir švietimo struktūrinių reformų

LKLMS nariams. Dėl kontaktinių duomenų atnaujinimoGerbiami Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos nariai,

prasidėjus naujiems metams kviečiame atnaujinti savo kontaktinius duomenis, kad galėtume susisiekti su Jumis ir išgirsti jūsų poziciją svarbiais lietuvių literatūros ir kalbos dėstymo klausimais.

Daugiau informacijos:

Dėl kontaktinių duomenų atnaujinimoKategorijos: Skelbimai Žymos: ,