Archyvas

Kategorijos ‘Skelbimai’ archyvas

Prezidiumo posėdyje – nerimą keliančios žinios dėl etatinio

Vasario 8 d. įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos (LŠDPS) prezidiumo posėdis. Jame aptarti rengiamo etatinio mokytojų darbo apmokėjimo niuansai, tartasi dėl tolimesnio veiksmų plano, kalbėta kitais organizaciniais klausimais.

Prezidiumo posėdyje kalbėta apie etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelį. Nors jį kuriančios darbo grupės darbas buvo nutrauktas nebalsavus dėl projekto, o svarstymai persikėlė į Seimą, tačiau galutinio produkto dar nėra. Nerimą keliančių žinių apie naująjį darbo apmokėjimo modelį pateikė Laima Galkutė, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos referentė.

Maža to, kad valandos etatui bus skaičiuojamos ne savaitei, o metams, kalbama apie vis augantį kontaktinių valandų skaičių, kas reiškia darbo krūvio didinimą nekeliant algos, t. y. tikėtinas darbo sąlygų pabloginimas. Be to, tvirtinasi gandai, jog bus atleista 5-7 tūkst. mokytojų, todėl po etatinio modelio įdiegimo, norint likti darbe, bus privaloma iš naujo atestuotis.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas taip pat pristatė situaciją po suvažiavime suformuluotų reikalavimų įteikimo Vyriausybei bei pasitarimų Švietimo ir mokslo ministerijoje.

Įvertinus esamą padėtį, sudarytas preliminarus veiksmų planas, kuris bus tvirtinamas artimiausiame tarybos posėdyje.

LŠDPS inf.

Kategorijos: Profsąjunga Žymos:

Atrandu V. Mykolaičio-Putino poeziją

V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus darbuotojos organizuoja skaitovų konkursą, skirtą 9-12 klasių mokiniams „Atrandu V. Mykolaičio-Putino poeziją “.
Konkurso gairės:
Kategorijos: Skelbimai, Konkursai Žymos:

Lietuvos jaunųjų kūrėjų festivalis „Kūrybos pavasaris – 2018“

2018 m. gegužės 11 d. 12.00 val. Radviliškio rajono Baisogalos dvaro rūmuose (Komarų dvare) organizuojame Lietuvos jaunųjų kūrėjų festivalį „Kūrybos pavasaris – 2018“.

Kūrybos pavasaris NUOSTATAI

Kategorijos: Skelbimai, Konkursai Žymos:

Vieno eilėraščio konkursas „Lietuviškas pavasaris…“

Plungės literatų klubas „Vingiorykštė“ skelbia vieno eilėraščio konkursą „Lietuviškas pavasaris…“, skirtą Lietuvos šimtmečiui paminėti.

NUOSTATAI

1. Tikslai ir uždaviniai:
Pažvelgti į Lietuvą per meilę, per istoriją, per savo išjautą, per nuotykį… Pažvelgti per vertybes, per lietuviškumo puoselėjimą savyje, per tapatybę, identitetą, pažvelgti į Lietuvą tik per jos pavasarius, sąlytyje su savimi, su žmogumi kaip kūrėju…
2. Dalyviai:
Konkurse gali dalyvauti visi Lietuvos kūrėjai, norintys pasidalinti savo kūryba.
Vienas autorius atsiunčia vieną eilėraštį ir tik vieno puslapio.

3. Darbų pateikimas ir apimtis:
Kūriniai spausdinami A4 formato lape, ne mažesniu, kaip 12 šriftu. Eilėraštis turi turėti pavadinimą. Įdėti eilėraštį į didesnį voką, o į tą didesnį voką įdėti mažesnį su eilėraščio pavadinimu, vardu, pavarde, adresu ir telefono nr. , el.paštu. Mažesnysis vokas turi būti užklijuotas. Ant didžiojo voko rašykite: Konkursui „Lietuviškas pavasaris“, Plungės literatų klubas „Vingiorykštė“ , Parko al. 7, Plungė.
Konkurso pradžia – 2018 m. vasario 1 d.
Konkurso pabaiga – 2018 m. kovo 20 d.
4. Vertinimas :
Konkursinius darbus anonimiškai vertins kompetentinga Plungės TAU sudaryta komisija. Moksleiviai (9-12 kl.) bus vertinami atskirai.
Didelis dėmesys bus kreipiamas į temos atskleidimą, meniškumą, etniškumą.

5. Rezultatų paskelbimas:
Konkurso rezultatų aptarimas, geriausių kūrinių autorių apdovanojimas vyks 2018 m. balandžio 14 d., šeštadienį, Plungės kunigaikščio M. Oginskio rūmuose, respublikinėje meninėje-mokslinėje konferencijoje „Ar aš vis dar myliu Lietuvą?“

Tel. pasiteiravimui 8-680-85808 (Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ vadovė Adelė Daukantaitė Šeškauskienė)

Kategorijos: Skelbimai, Konkursai Žymos:

100 žodžių Lietuvai

Skaičius „100“ šiemet pats populiariausias! Net neabejojame, kad ši sukaktis brangi kiekvienam lietuviui, tad kviečiame ją minėti pačiu reikalingiausiu ir svarbiausiu Lietuvai būdu – kuriant.
Visas konkurso „100 žodžių Lietuvai“ sąlygas rasite čia.

Kategorijos: Skelbimai, Konkursai Žymos:

Jaunųjų kalbininkų konkursas „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“

Prienų „Žiburio“ gimnazija nuo 1999 metų organizuoja  LR bendrojo ugdymo vidurinių mokyklų ir gimnazijų jaunųjų kalbininkų esė ir  kalbos tiriamųjų darbų konkursą, skirtą kalbininkams Antanui Lyberiui ir Jonui Kazlauskui atminti.

Konkurse dalyvauja bendrojo lavinimo mokyklų 9-12 klasių ir gimnazijų 1- 4 klasių mokiniai.Renginį organizuoja Prienų „Žiburio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai.Konkurso baigiamasis renginys vyks 2018 metų kovo 16 dieną Prienų „Žiburio“ gimnazijoje (J. Basanavičiaus 1, Prienai).

JAUNŲJŲ KALBININKŲ KONFERENCIJOS NUOSTATAI

Kategorijos: Skelbimai, Konkursai Žymos:

Žinutė Lietuvai ir pasauliui „Man gera čia gyventi, nes…“ (projektas)

 

Prašome Jūsų palaikyti Anykščių iniciatyvą ir paskatinti savo savivaldybės švietimo įstaigas ir ne tik, prisijungti prie projekto. Labai lauksime laiškų iš visų Lietuvos savivaldybių.
Pagarbiai
Nijolė Pranckevičienė, Anykščių r. švietimo skyrius, 861150683
Kategorijos: Skelbimai, Konkursai Žymos:

Konferencijos „Man įdomu: Ieva Simonaitytė istorijos, kultūros ir literatūros kontekste“ programa

2018 m. sausio 26 d. vyksiančios Respublikinės mokytojų ir mokinių patyriminės konferencijos, skirtos rašytojos Ievos Simonaitytės jubiliejinių metų baigimui „Man įdomu: Ieva Simonaitytė istorijos, kultūros ir literatūros kontekste“ programa:

Konferencijos programa Ieva Simonaitytė istorijos, kultūros ir literatūros kontekste

Garso įrašymas, paruošimas ir naudojimas

VšĮ „Švietimo tinklas“ lektorius Laimonas Tamošiūnas paruošė nuotolinį kursą „Garso įrašymas, paruošimas ir naudojimas“.

Kursas skirtas susipažinti su garsu, jo formatais, išmokti įrašyti garsą, jį apdoroti, paruošti ir panaudoti kuriant įvairias priemones ar video filmus.

* susipažinsime su garso formatais ir jų ypatybėmis,
* ieškosime internete įvairios, geros kokybės muzikos, natūralių gamtoje ir realybėje sutinkamų garsų,
* išmoksime garsą įrašyti į kompiuterį iš įvairių šaltinių,
* tvarkysime garsą,
* sujungsime keletą garso takelių į vieną,
* išmoksime pritaikyti įvairioms reikmėms, pvz. įkelti į pristatymą.

Šiame kurse naudosime nemokamas programas internete.

Prasidėjo registracija internetu: http://www.tinklas.lt/kursas/garso-irasymas-paruosimas-ir-naudojimas/

Dalyvio mokestis 28 Eur
Baigusiems kursą išduodamas 20 val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas.
Kurso dalyviai gali sumokėti ir iš mokinio krepšelio kvalifikacijos tobulinimui skirtų lėšų.

Dėmesio!
Jeigu įstaiga už Jūsų dalyvavimą nuotoliniame kurse vėluoja su apmokėjimu, tai el.paštu atsiųskite Jūsų mokymo įstaigos vadovo garantinį raštą apmokėti už dalyvavimą nuotoliniame kurse. Kai gausime garantinį raštą tuomet mokytojai galės dalyvauti nuotoliniame kurse.

Penkiems ir daugiau mokytojų dalyvausiančių tame pačiame nuotoliniame kurse taikome 5 proc. nuolaidą.
Kolektyvinė ir asmeninė registracija vyksta elektroniniu būdu interneto svetainėje www.tinklas.lt

Pagarbiai,
Andrius Gumuliauskas
VšĮ „Švietimo tinklas“ www.tinklas.lt
Akredituota institucija, pažyma Nr. EV3-28

Kategorijos: Skelbimai, Seminarai Žymos:

Klausiate – atsakome. Ar mokytojams privaloma sveikatos patikra turi būti apmokėta?

Nors pagal šiuo metu galiojantį Darbo kodeksą, privalomą sveikatos patikrą darbdavys darbuotojui privalo apmokėti, šią pareigą atlieka ne kiekvienas darbdavys.

Į LRT.lt portalą kreipėsi skaitytojas, kurio teigimu, už privalomą sveikatos patikrą Vilniaus Naujininkų vidurinėje mokykloje dirbantys mokytojai turi susimokėti patys. Taip, pasak skaitytojo, yra ir dar keliose kitose mokyklose.

„Yra moksleivio krepšelis, kurio lėšos skiriamos mokytojo kvalifikacijai. Kvalifikacija yra susijusi su mokytojo profesija, profesinių pareigų vykdymu. Šiuo atveju sveikatos patikra yra papildomas įpareigojimas prie profesijos“, – tvirtina mokyklos direktorius. Nors G. Urbonas sutinka, kad visiems dirbantiems mokytojams atlyginti už jų sveikatos patikrą nebūtų brangu, tam skirtų lėšų, jo teigimu, mokykla neturi. „Be to poliklinikų įkainiai labai įvairūs: nuo 3 eurų iki 10 eurų, tai čia lygiavos neturėtų būti, o mes privalome pasitikrinti sveikatą. Nėra biudžete tokios eilutės“, – sako jis.

Tačiau tik retos poliklinikos taiko skirtingą privalomosios sveikatos patikros dėl darbo kainodarą: Naujininkų poliklinikoje mokytojui tokia patikra kainuotų 10,70 eurų, tiek pat – ir Centro, bei Antakalnio poliklinikose, jei joms priklausote, jei ne – kiek brangiau. Tuo tarpu Šeškinės poliklinikoje tokios patikros kaina svyruoja nuo 2,43 eur. iki 19,46 eur.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos direktoriaus pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė tikina, kad, pagal šiuo metu galiojantį Darbo kodeksą, privalomą sveikatos patikrą darbdavys turi apmokėti ir tai daryti turi kiekviena įstaiga, taigi – ir mokyklos.

„Priežasčių, dėl kurių įstaiga galėtų atsisakyti apmokėti savo darbuotojui privalomą sveikatos patikrą, nėra. Jokių išimčių Darbo kodekse nenumatoma“, – tikina  švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovė.

Tačiau Naujininkų mokyklos direktorius tvirtina, kad ateityje privalomąją darbuotojų sveikatos patikrą jis žada apmokėti, o kol kas to daryti neprivalėjo.

„Mokslo metais prasidėjo rugsėjo 1 d. Mokytojas privalo pasitikrinti sveikatą iki mokslo metų, tuo metu kodeksas buvo neįsigaliojęs. Ateinančiais metais, kadangi yra tokia nuoroda, ieškosime lėšų ir apmokėsime“, – žadėjo jis.

Tačiau naujasis Darbo kodeksas įsigaliojo dar liepos 1 d., ir, nepaisant to, apmokėti tokią darbuotojo sveikatos buvo privaloma ir anksčiau.

„Privalomumas visada buvo, įstatymuose aiškiai parašyta, kad tiems asmenims, kuriems yra privalomas kasmetinis sveikatos tikrinimas, jis apmokama iš darbdavio lėšų, taigi privalomumas buvo ir yra“, – tvirtina Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos direktoriaus pavaduotoja.

Darbuotojai, kurie darbe gali būti veikiami profesinės rizikos veiksnių, privalo pasitikrinti sveikatą prieš įsidarbindami, o dirbdami – tikrintis periodiškai, pagal įmonėje patvirtintą darbuotojų sveikatos pasitikrinimų grafiką. Darbuotojų, kurių darbas susijęs su profesine rizika, sveikata tikrinama priimant į darbą, o dirbant ir pakeitus darbą ar darbovietę, tikrinama periodiškai.

Be to, vaikų (iki 18 metų) mokymas, ugdymas ir auklėjimas yra įtraukiamas į sąrašą darbų, kuriuos leidžiama dirbti tik iš anksto pasitikrinus ir vėliau periodiškai besitikrinant, ar neserga užkrečiamomis ligomis.  Taigi pedagogai periodiškai privalo tikrintis sveikatą.

Darbuotojams, kuriems dėl darbo privaloma pasitikrinti sveikatą, už sugaištą tikrinimuisi darbo laiką mokamas jų vidutinis darbo užmokestis. Reikėtų paminėti, kad privalomi sveikatos patikrinimai atliekami darbo laiku ir už šį laiką moka darbdavys.

Kitas klausimas – kas turi apmokėti už pačias sveikatos priežiūros įstaigos paslaugas tikrinantis sveikatą.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr.301 Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose nustatyta, kad periodinių sveikatos tikrinimų išlaidos apmokamos iš darbdavio lėšų.  Darbdavys privalo užtikrinti, kad įmonėje dirbtų tik laiku sveikatą pasitikrinę darbuotojai. Taigi, norėdamas tinkamai įvykdyti savo pareigą, darbdavys turi apmokėti ne tik už darbuotojų sugaištą darbo laiką, bet ir už pačias periodinio sveikatos tikrinimo paslaugas.

Vis dėlto, jei darbdavys tokių darbuotojo išlaidų neatlygina, pašnekovė rekomenduoja rašyti prašymą, kad sveikatos patikra būtų apmokėta ir pateikti privalomosios sveikatos apžiūros apmokėjimo čekį. „Darbdavys privalėtų motyvuoti, kodėl jis nesumoka, o tokių motyvų jis tiesiog neturi“, – įsitikinusi E. Leiputė-Stundžienė.

Jei darbdavys, šiuo atveju – mokyklos direktorius, vis tiek nesutiktų apmokėti privalomosios sveikatos patikros, darbuotojas gali kreiptis į Darbo ginčų komisiją. Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos direktoriaus pavaduotojos teigimu, tokių atvejų nedažnai, bet vis dar pasitaiko. Ji ragina nebijoti kreiptis ir spręsti šį klausimą.

Straipsnio nuoroda:

Ar mokytojams privaloma sveikatos patikra turi būti apmokėta?