Archyvas

Autoriaus archyvas

LKLMS laiškas NEC dėl lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino vertintojų

2018 m. lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatai

I. Simonaitytės premija- Domui Kaunui už knygą „Aš esu Etmės Evė“

2019 m. sausio 23 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda) bus įteikiama 33-ioji literatūrinė I. Simonaitytės premija knygotyrininkui, bibliofilui, edukologui, kultūros tyrinėtojui Domui Kaunui už parengtą ir išleistą atsiminimų knygą „Aš esu Etmės Evė“ ir nenuilstamą bei vaisinga veikla liudijamą meilę Klaipėdos kraštui.

Iškilmėse dalyvaus premijos laureatas prof. habil. dr. Domas Kaunas, Klaipėdos universiteto Baltų filologijos katedros prof. dr. Roma Bončkutė. Premiją įteiks mecenatas UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas. Muzikuos kanklininkė Ingrida Kurienė. Renginį ves rašytojas Juozas Šikšnelis.

Knygą „Aš esu Etmės Evė“ sudaro 1978–1983 m. užrašyti 57 asmenų liudijimai apie I. Simonaitytės gyvenimo kelią, būdą ir kūrybą. Knygoje taip pat skelbiamos archyvinės nuotraukos ir kai kurie dokumentai. Veikalas parengtas kaip mokslinė simonaitistikos šaltinių publikacija. Jos paskirtis – įprasminti socialines ir kultūrines naujoves pralenkusios garsios asmenybės kūrybinių idėjų tęstinumą. Knyga „Aš esu Etmės Evė“ – vertingos autentiškos informacijos šaltinis lituanistams, pedagogams, istorikams, visiems besidomintiems Klaipėdos krašto savita istorija, literatūriniu palikimu.

Literatūrinę I. Simonaitytės premiją prof. habil. dr. Domas Kaunas pelno antrą kartą. Pirmoji buvo paskirta 1998 m. už knygas „Klaipėdiškė“ ir „Mažosios Lietuvos knyga“.

Skaitykite daugiau:

I. Simonaitytės premija- Domui Kaunui už knygą „Aš esu Etmės Evė“

Kategorijos: Laisvalaikiui Žymos:

Projektų mugė 2019

2019 vasario 19 dieną Klaipėdos Gedminų progimnazijoje (Gedminų g. 3, Klaipėda) vyks Nacionalinė švietimo įstaigų projektų paroda – mini mokymai „Projektų mugė“, kurios tikslas sudaryti galimybes keistis gerąja projektinės veiklos patirtimi, pristatyti projektų teikiamą naudą bendruomenei, atskleisti ir paviešinti įvairių fondų lėšomis finansuojamų projektų vadovų ir dalyvių indėlį į švietimo kokybės gerinimą. Mugėje gali būti pristatomi mokyklos, miesto/regiono, nacionaliniai, tarptautiniai projektai. Rekomenduojamas pristatomų projektų vykdymo laikotarpis – 2015 – 2018 m.

Maloniai kviečiame projektus pristatyti ir savo patirtimi pasidalinti respublikos ikimokyklinių įstaigų, bendrojo lavinimo mokyklų, neformaliojo švietimo įstaigų bendruomenių narius.

Mugės lankytojai galės ne tik laisvai keliauti po Mugę ir bendrauti su projektų rengėjais, bet ir sudalyvauti mini mokymuose bei kūrybinėse dirbtuvėse mokytojams, mokiniams.

Mugę organizuoja VšĮ „Edukateka“, Klaipėdos Gedminų progimnazija, Švietimo mainų paramos fondas.

JAU galite registruotis kaip lankytojai: http://bit.ly/PMlankytojas.
Registracija skirta MOKYTOJAMS, norintiems gauti kvalifikacijos tobulinimo pažymą. Mugės metu reiks savo dalyvavimą patvirtinti parašu iki 11 valandos.

Vis dar laukiame Jūsų projektų paraiškų. http://bit.ly/PMregistracija

Naujiena šiais metais: MOKINIŲ KONFERENCIJA. dar turime keletą vietų mokinių pranešimams Mokinių konferencijoje „Projektinė veikla: erdvė pažinti, kurti, augti“. Pranešimo trukmė – 5-7 min.
Registracija MOKINIŲ konferencijos pranešėjams:
https://bit.ly/2GOOhmr

Kategorijos: Skelbimai, Konkursai Žymos:

Rašinių/esė konkursas „Kaip supranti žodžius „Taikos vėliava kviečia kurti grožį“?

Taikos vėliavos komiteto kvietimas dalyvauti mokinių rašinių konkurse ir konkurso nuostatai:

Kategorijos: Skelbimai, Konkursai Žymos: ,

Kreivų veidrodžių karalystė ir jos veikėjai

Sąmokslo teorijos kaip oro burbulai.Aną savaitę netikėtai buvo ,,atskleista“ dirbtinai sukurta ministro ir streikuojančių mokytojų sąmokslo/slaptų susitarimų teorija – puikus pavyzdys, kaip galima, manipuliuojant faktais ir skaičiais, kažkur spalvas sutirštinant, kažką (ne)sąmoningai nutylint kurti intrigą, naują istoriją ir/ar naują bandymą skaldyti visuomenę, o gal tiesiog po žodžių srautu paslėpti tam tikrus faktus. Nežinančiam, kas vyko ŠMM gruodžio 17-19 d., gali atrodyti visai logiškos žurnalistų versijos, kurias jie ir pristato kaip prielaidas (priminsiu – atkakliai įrodinėjama versija, kad mokytojai iš ministerijos pasitraukė su ministru paskutinę dieną pasirašę slaptą susitarimą, kuris garantuotų kažkokias papildomas lėšas, kurios sumokamos iš biudžeto ar savivaldybių lėšų). Tas prielaidas ne vieną ir ne du kartus žurnalistai labai įkyriai ir kryptingai kartojo, kad suabejojusių liktų kuo mažiau. Kad būtų sodriau, dar ir VMI prijungė. Tiesa, buvo apsidraudžiama frazėmis „tai tik mano subjektyvi nuomonė, galėtume daryti prielaidą, susidaro toks įspūdis“ ir panašiomis, bet tik atidesnis klausytojas/skaitytojas supranta/išgirsta, kad tai faktais neparemta versija ir visos laidos, visi straipsniai – oro burbulai – blizga, raibuliuoja, o pasigilinus lengvai sprogsta.
Skaityti daugiau…
Kategorijos: Profsąjunga Žymos:

Prasideda registracija į valstybinių brandos egzaminų kandidatų darbų vertinimą

Valstybinių brandos egzaminų (toliau – VBE) kandidatų darbų vertintojų registracija duomenų perdavimo sistemoje KELTAS vyks sausio 10 d. – vasario 1 d. 

Atkreipiame dėmesį, kad 2019 metų VBE kandidatų darbų vertinimo procese yra dvi naujovės. Pirma, užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) VBE kalbėjimo dalyje pagal egzamino vykdymo instrukciją numatyta, kad vertinimo patalpoje yra du vertintojai – pokalbį palaikantis ir vertinantis vertintojas. Šie vertintojai per pertraukas gali keistis savo atliekamomis funkcijomis.

Nacionalinis egzaminų centras iš užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) VBE kalbėjimo dalies vykdymo ir vertinimo centro balandžio mėn. gaus kiekvieno kandidato kalbėjimo vieną  įvertinimą (iki šiol buvo du). Antrasis ir trečiasis kalbėjimo dalies kandidato kalbėjimo atlikties vertinimai bus organizuojami centralizuotai Nacionaliniame egzaminų centre. 

Antra naujovė yra tai, kad 2019 metais biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbos (anglų) kalbėjimo ir rašymo dalių, užsienio kalbos (prancūzų) kalbėjimo dalies, užsienio kalbos (rusų) kalbėjimo dalies, užsienio kalbos (vokiečių) kalbėjimo dalies, dalies lietuvių kalbos ir literatūros VBE kandidatų darbai bus vertinami elektroniniu būdu. Šių dalykų vertintojams kovo–birželio mėn. bus organizuojami mokymai. Kitų dalykų VBE kandidatų darbai bus vertinami įprastai – įsteigtuose vertinimo centruose.

NEC informacija

Kategorijos: Skelbimai Žymos: ,

Moksleiviai kviečiami rinkti mėgstamiausias 2018 m. perskaitytas knygas

Labas! Ką įdomaus perskaitei pernai metais? Kviečiame visus 1–12 kl.  mokinius prisiminti penkias pačias geriausias, labiausiai patikusias 2018 m. perskaitytas knygas ir užpildyti trumpą apklausą. Apklausa vyks iki 2019 m. kovo 25 d.
  • Anketą galima užpildyti internetu Mėgstamiausių vaikų ir paauglių knygų rinkimai 2018
  • Kompiuteryje užpildytą anketą siųsti el. p. egle.baliutaviciute@lnb.lt
  • Popierinę užpildytą anketą siųsti adresu: Vaikų ir jaunimo literatūros departamentui, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

Kasmet vykdomą tyrimą nuo 1992 metų organizuoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi. Ankstesnių metų penketukus galima peržiūrėti čia, o pastarųjų metų tyrimo išvados spausdintos žurnale „Tarp knygų“.

Anketą atsisiųsti galite čia: Penketukų anketa 2018.

Kategorijos: Skelbimai, Konkursai Žymos:

Patvirtinta konkursinės eilės sudarymo tvarka ir slenkstiniai reikalavimai stojantiesiems 2019 metais

2019 metų abiturientams, ketinantiems studijuoti Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamose studijų vietose, slenkstinių reikalavimų (švietimo ir mokslo ministro įsakyme jie vadinami minimaliais rodikliais) kartelė keliama aukščiau. Jie turės būti išlaikę valstybinius lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos (anglų, vokiečių arba prancūzų) bei matematikos (išskyrus menų studijas) egzaminus ne žemesniu aritmetiniu vidurkiu kaip 40, jei stoja į universitetą, ir ne žemesniu aritmetiniu vidurkiu kaip 25, jei stoja į  kolegiją. Vietoje valstybinio užsienio kalbos brandos egzamino tinka ir tarptautinio užsienio kalbos egzamino įvertinimas.

Į slenkstinius reikalavimus 2019 metų abiturientams įeina ir penkių dalykų geriausių metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, nepriklausomai nuo pasirinkto A ar B lygio. Pretenduojantiems į universitetines studijų programas jis turės būti ne mažesnis nei 7, kolegines – ne mažiau nei 6. Įsakymą dėl asmenų, pretenduojančių nuo 2019 metų į aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų vietas, mokymosi rezultatų minimalių rodiklių patvirtinimo galite rasti čia.

Konkursinio balo skaičiavimo ir stojančiųjų atrankos principai 2019 metais keičiasi mažai. Paminėtina, kad už teigiamai įvertintą motyvaciją stojantiems į ugdymo mokslus, kuriuos baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, papildomų balų nebus skiriama. Motyvacijos vertinimo tvarkos aprašą galite rasti čia.

Konkursinio balo sandara labiausiai keičiasi pretenduosiantiems į menų studijas universitetuose, mat visas jo svoris teks stojamajam egzaminui. Brandos atestato įvertinimai bus reikalingi tik slenkstiniams reikalavimams įveikti.

Pretenduosiantiems į sporto studijų programas (valstybės finansuojamas studijų vietas) mažiau svorio turės stojančiojo sporto pasiekimai: ateinančiais metais jie sudarys nebe 40 proc., o 30 proc. konkursinio balo. Antruoju dalyku nurodytas biologijos arba matematikos brandos egzaminas arba metinis pažymys, įrašytas į brandos atestatą, sudarys 30 proc. balo (pernai – 20 proc.). Sporto pasiekimai bus vertinami paskutinių ketverių metų, kaip tai numatyta Sporto pasiekimų vertinimo tvarkos aprašo 2 punkte.

Pakito universitetinėse studijose žemės ūkio, agronomijos, miškininkystės, gyvulininkystės, žuvininkystės ir maisto studijų krypčių konkursinio balo sandara. Jei pagrindinio dalyko – biologijos – brandos egzamino įvertinimas, kaip ir pernai, sudarys 40 proc. konkursinio balo, tai antrojo dalyko – chemijos arba matematikos brandos egzamino įvertinimas arba metinis pažymys (įrašytas į brandos atestatą) – 10 proc., o trečiojo dalyko – bet kurio dalyko, nesutampančio su kitais konkursinio balo dalykais – brandos egzamino įvertinimas arba metinis pažymys (įrašytas į brandos atestatą) – 30 proc. Ketvirtojo dalyko – lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino įvertinimo svertinis koeficientas išliko toks pat – 20 procentų.

Stojančiųjų į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas ir pretenduojančių į studijų stipendijas konkursinės eilės sudarymo 2019 metais tvarkos aprašą galite rasti čia.

Straipsnio nuoroda:

Patvirtinta konkursinės eilės sudarymo tvarka ir slenkstiniai reikalavimai stojantiesiems

Kategorijos: Kolega kolegai Žymos: ,

Kvietimas prisijungti prie LKLMS (Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos)

Visus mokyklinės lituanistikos problemoms neabejingus mokytojus, mokslininkus, kultūros ir visuomenės veikėjus kviečiame prisijungti prie Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos (LKLMS)!

LKLMS tikslas – telkti lituanistikai neabejingus žmones, siekiančius ugdyti laisvą, atsakingą, pasaulio įvairovei atvirą, pilietišką žmogų, savo identitetą grindžiantį bendražmogiškomis humanistinėmis vertybėmis. Laisva, autentiška, vadinasi, nieko aklai nemėgdžiojanti asmenybė, atsakingai besirenkanti, kuo jai būti, mums yra aukščiausia vertybė.

Kodėl verta tapti LKLMS nariu?

•                    Po vieną mes neturime galios stabdyti įvairių neprasmingų pertvarkų ir pokyčių, bet būdami visi kartu turime galimybę tapti paveikia jėga, todėl siūlome idėjinę bendrystę, bendradarbiavimą su panašiai mąstančiais ir pozityvių pokyčių norinčiais lituanistais.   

•                    LKLMS dalyvauja įvairių lituanistinį mokymą reglamentuojančių dokumentų svarstymuose ir siekia, kad būtų sumažintos lietuvių literatūros ir kalbos programų apimtys, suteikta daugiau laisvės mokytojui rinktis tokį turinį, kuris leistų ugdyti geriausias kiekvienos mokinio savybes.

•                    Kasmet organizuojame konferencijas, kuriose mokytojai praktikai dalinasi savo gerąja patirtimi, o literatūros, filosofijos, sociologijos ir kitų sričių mokslininkai patarimais, kaip literatūros ir kalbos ugdymą padaryti įdomesnį ir aktualesnį.

•                    Visi nariai gauna galimybę tapti virtualaus LKLMS forumo, skirto tik Sąjungos nariams, dalyviais. Kiekvienas narys forume gali tiesiogiai bendrauti su LKLMS valdyba ir kitais nariais, teikti siūlymus dėl svarstomų dokumentų, išsakyti savo idėjas, gauti aktualią informaciją.

Visus, norinčius bendradarbiauti, prisidėti prie pokyčių, turinčius idėjų ar iniciatyvų, kviečiame prisijungti prie LKLMS!

Norėdami prisijungti, užpildykite formą: https://goo.gl/WaFrqw

Daugiau informacijos: mindaugui.grigaiciui@gmail.com

LKLMS įstatai: http://lklms.lt/?page_id=33

LKLMS valdyba


Kategorijos: Skelbimai Žymos: ,