Įžangos pastraipos pavyzdžiai
(rašinio tema – „Ar atlaidumas – silpno žmogaus bruožas?“)
„[…] Tarp žmonių dažnai galima išgirsti diskusijų, kuriose viena pusė teigia, kad atlaidumas yra stipraus žmogaus bruožas, o kita sako priešingai, kad šis bruožas pasireiškia tik pas silpnus žmones. Kiekvienas turi savo nuomonę, kurią reikia gerbti, tačiau taip pat ir kiekviena nuomonė turi būti pagrįsta. Aš manau, kad atlaidumas yra tvirto ir oraus žmogaus bruožas.“
„Gandis yra pasakęs: „Atlaidumas – stipriųjų savybė. Silpnieji niekuomet neatleidžia.“ Norint nagrinėti šią temą, pirmiausia reikėtų apsibrėžti, kas tai yra silpnas žmogus? Mano manymu, tai žmogus be moralinių vertybių ir turintis daug puikybės. Tuomet stiprus žmogus, priešingai, yra moralus ir neišpuikęs. Šiuo rašiniu pabandysiu įrodyti, kad žmonės, kurie sugeba atleisti, yra stiprios asmenybės, nes jie moka gyventi pagal dorovės principus, yra drąsūs ir pasitiki kitais žmonėmis, jų gebėjimu pasitaisyti.“
„Mačernis yra pasakęs: „Išmokime gyventi ir dūžtančiose formose“. Mokame supykti, bet atleisti ne visada. Gali pasirodyti, jog atlaidumas – silpno žmogaus bruožas. Žmogaus, kuris nori pasirodyti geras ir kam nors įtikti. Tačiau atlaidumas parodo, ar žmogaus dvasia šviesi. Atlaidumas nebūtinai parodo, kad žmogus silpnas. Atvirkščiai – parodo, kad stiprus, nes mūsų visuomenėje žmonės bėga nuo problemų. Kodėl? Kodėl mes jų nesprendžiame ir paliekame sąžinės graužatį sau ir kitiems.“