Archyvas

Kategorijos ‘Seminarai’ archyvas

Darbo patirtis ugdant autizmo spektro sutrikimų turinčius mokinius

Kviečiame registruotis į AKREDITUOTĄ programą „Darbo patirtis ugdant autizmo spektro sutrikimų turinčius mokinius“.
Vykdant šią programą bus suteikta žinių apie specialias ugdymo priemones, aplinkos pritaikymą bei pagalbos autizmo spektro sutrikimų turinčiam mokiniui būdus ugdymo veikloje.
Kurso dalyviai įgis, praplės žinias apie autizmo spektro sutrikimų turinčio mokinio pažinimą, ugdymą(si), pagalbos būdus ir formas ugdymo procese, bei gyvenimui reikalingų įgūdžių (atsižvelgiant į mokinių galimybes) formavimą.
Dalyvio mokestis 28 Eur
Baigusiems kursą išduodamas 20 val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas.
Kurso dalyviai gali sumokėti ir iš kvalifikacijos tobulinimui skirtų lėšų.
 
Penkiems ir daugiau mokytojų dalyvausiančių tame pačiame nuotoliniame kurse taikome 5 proc. nuolaidą.
Kolektyvinė ir asmeninė registracija vyksta elektroniniu būdu interneto svetainėje www.tinklas.lt
Pagarbiai,
Andrius Gumuliauskas
VšĮ „Švietimo tinklas“ www.tinklas.lt
Akredituota institucija, pažyma Nr. EV3-28
Kategorijos: Skelbimai, Seminarai Žymos:

Simonui Daukantui atminti skirta konferencija

2018 m. lapkričio 7 d. – Simonui Daukantui atminti skirta konferencija

Konferencijos dieną 10.00–10.30 val. bus atidengtas S. Daukanto atminimo ženklas (paminklas) N. Vėliaus ir L. R. Ivinskio istoriniame etnokultūriniame pažinimo kelyje (Gulbių k., Bilionių sen., Šilalės r.).

Programa_Daukanto_konferencija

RAŠINIO GIDAS: teksto kūrimo koordinatės 11-12 klasei

Seminaras „RAŠINIO GIDAS: teksto kūrimo koordinatės 11-12 klasei“

2018-11-30, 13:00 val. Vilniaus Užupio gimnazijoje, Krivių g. 10A

Kaip išmokyti ir motyvuoti gimnazijos mokinius mąstyti savarankiškai, nesiremti atgyvenusiomis klišėmis, išgyvendinti įsigalėjusią pasirengimo lietuvių kalbos egzaminui tradiciją atkartoti informaciją ir kalti žinias ir, aišku, apsaugoti abiturientus nuo patiriamo streso laikotarpiu prieš VBE. Kaip prakalbinti kūrinius, kad jaunas žmogus norėtų apie juos nuoširdžiai diskutuoti ir pats taptų savo mokėjimo mąstyti šeimininku, kokius įrankius jam suteikti ir kokius ugdyti gebėjimus, kad jis mokėtų ir norėtų kurti tekstą, paremtą literatūra.

Lektorė: Nijolė Bartašiūnienė, Lietuvos Respublikos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos pirmininkė.

Daugiau informacijos (ir registracija)

Forumas „Ugdymo turinio kaita: užsienio patirtis sprendimams Lietuvoje“

Ugdymo plėtotės centras kartu su Švietimo ir mokslo ministerija 2018 m. lapkričio 5 d. organizuoja forumą „Ugdymo turinio kaita: užsienio patirtis sprendimams Lietuvoje“.

Forume Lietuvos ugdymo turinio atnaujinimo gaires pristatys Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, tarptautine ugdymo turinio atnaujinimo patirtimi ir įžvalgomis pasidalins dr. Philas Lambertas, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) programos „Švietimas 2030. Mokymosi gairės“ ekspertas (Sidnėjaus universitetas, Australija) ir dr. Zane Olina, Latvijos Nacionalinio švietimo centro projekto „Kompetencijomis grįstas ugdymo turinys“ vadovė (Latvija).

Panelinėje diskusijoje dalyvaus Lietuvos universitetų, bendrojo ugdymo mokyklų atstovai.

Šiame forume tęsiamos vasarą su švietimo bendruomenėmis pradėtos diskusijos apie Mokyklą 2030.

Lauksime visų Fizinių ir technologijos mokslų centre, Saulėtekio al. 3, Vilnius. Renginio trukmė nuo 10.30 val. iki 16.00 val.

Kviečiame registruotis į forumą iki lapkričio 30 d.

REGISTRACIJA

Kategorijos: Skelbimai, Seminarai Žymos:

Internetinė paskaita „PAKELIUI Į GIMNAZIJĄ: kūrybinės užduotys – kaip būdas formuoti kultūrinį raštingumą vyresnėse progimnazijos klasėse“

„PAKELIUI Į GIMNAZIJĄ: kūrybinės užduotys – kaip būdas formuoti kultūrinį raštingumą vyresnėse progimnazijos klasėse“ (Nuo 2018-11-08 15:00 iki 2018-11-08 16:30)

Taikant kūrybines užduotis, kaip tęstinę mokslo metų veiklą, galima pasiekti gerų rezultatų: motyvuoti mokinius skaityti ir kurti tekstus, gilinti kultūrinį raštingumą, rengtis gimnazijai. Lektorių siūloma nuosekli 13-a vadovėlio skyrių pagilinanti Kūrybinių užduočių medžiaga formuojama kaip mokymosi modulių sistema. Kiekviename iš šių 13-os modulių pateikiama užduočių, kūrybinių projektų ir sakytinių veiklų visuma ne tik leidžia kūrybiškai analizuoti privalomojo BP sąrašo tekstus, bet ir pagilinti įvairias kontekstines sąsajas kūrinio suvokimui, literatūros sąvokų vartosenai ir, galiausiai, rašinio rašymui. Mokiniai per teksto suvokimo, kūrybines užduotis, rašinių įvestis, projektus, orientuojami pasirengti 8 klasės standartizuotam lietuvių kalbos testui, savarankiškai ir su mokytojo pagalba įsivertinti pasiekimus, kaupti patirtį gimnazijai.

Lektoriai: Alius Avčininkas, Aušra Smaleckienė.

http://www.sviesa.lt/node/15450

REGISTRACIJA

 

Ingrida Navalinskienė
Leidinių vadovė
__________________________
UAB ŠVIESA, Leidybos skyrius
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Tel. +370 37 409109; faks. +370 37 342032
Mob. +370 620 40482
El.p. I.Navalinskiene@sviesa.lt

Kategorijos: Skelbimai, Seminarai Žymos:

Biblijos (Naujojo Testamento) tekstų analizė istoriniu, lingvistiniu, kultūriniu, vertybiniu aspektu lietuvių kalbos, etikos pamokose

Valstybės institucijų kalbų centras kviečia pagrindinių, progimnazijų, gimnazijų ir vidurinių mokyklų lietuvių kalbos, etikos  mokytojus dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo 6 ak. val. seminare:
„Biblijos (Naujojo Testamento) tekstų analizė istoriniu, lingvistiniu, kultūriniu, vertybiniu aspektu lietuvių kalbos, etikos pamokose“
SEMINARO LEKTORĖ –  Daiva Stasiulionienė, lietuvių, lotynų k. mokytoja, Valstybės institucijų kalbų centro darbuotoja, Klasikų asociacijos narė. Yra išvertusi Naująjį Testamentą į lietuvių k., parengusi kelias mokymų programas iš Biblijos tekstų („Žodžio istorija“ bei „Giesmių Giesmės analizė“).

Šis seminaras – mokymų tęsinys. Po pažinties su Senojo Testamento tekstais, prisiliesime prie Naujojo Testamento tekstų, apžvelgsime Naujojo Testamento sukūrimo laikmečio istorinę, kultūrinę situaciją, skaitysime, interpretuosime Naujojo Testamento ir su juo vienaip ar kitaip susijusius lietuvių literatūros tekstus (S.Geda, D.Kajokas ir kt.)

Lietuvių kalbos ir literatūros programoje, patvirtintoje 2016 m. sausio 25 d., skelbiama, jog lietuvių kalba, kaip mokomasis dalykas, „apima ne tik lietuvių, bet ir kitomis kalbomis Lietuvoje kurtus tekstus, atskleidžia jų sąsajas, parodo Lietuvos kultūros tradicijos įvairovę ir daugiabalsiškumą. Kartu jis atveria mokiniams Europos kultūros tradiciją, supažindina su Europos kultūros svarbiausiais ženklais ir vaizdiniais, atskleidžia jos antikines ir krikščioniškąsias ištakas.“ Įgyvendinti šių ambicingų tikslų tiesiog neįmanoma be nuodugnesnės Biblijos, – vieno iš kertinių europinės kultūros akmenų, –  studijos, gilinimosi į tam tikrus judaizmo ir krikščionybės aspektus. Ši knyga tebėra lyg terra incognita daugeliui iš mūsų dėl įvairių priežasčių, – daugeliui lietuvių k., etikos mokytojų taipogi.

Daugiau nei 30 metų nuodugnus Biblijos studijavimas leis seminaro metu pristatyti Naujojo Testamento tekstus, atsižvelgiant į įvairius kontekstus; bus pateikti tam tikri lingvistiniai, istoriniai baltų kultūros ekskursai.

SEMINARO  TIKSLAS:

Suteikti lietuvių kalbos, etikos mokytojams žinių apie Biblijos (Naujojo Testamento) istorinį, sociokultūrinį, religinį, kultūrinį kontekstą, leisiantį deramai analizuoti Biblijos ištraukas pamokoje.

SEMINARO  UŽDAVINIAI:

1.   suteikti žinių apie galimus Biblijos analizės būdus;

2. pateikti mokytojams įvairių Biblijos (Naujojo Testamento ištraukų) interpretavimo būdų, padėsiančių deramai traktuoti biblines istorijas, skatinančias mokinius kurtis ir plėtoti vertybines, etines, moralines nuostatas.

SEMINARO TURINYS

1. Biblijos (Naujojo Testamento) vertimai; N.T. analizės ir interpretavimo aspektai.

2. Biblijos (Naujojo Testamento) tekstų analizė, pateikiant įvairių kontekstų.

3. Praktinės užduotys ir veiklos, analizuojant tekstus.

4. Refleksija

KADA? KUR?

2018 m. spalio 30 d. 10. 00 val.  Vilniaus Mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius.

 

Seminaro kaina dalyviui – 45 Eur už 6 akad. val. seminarą.  Kiekvienas seminaro dalyvis gaus 6 akad. val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą, išduotą VšĮ Valstybės institucijų kalbų centro (akreditacijos pažymos Nr. EV3-27).
Kadangi vietų skaičius ribotas, išankstinė registracija yra privaloma. Pageidautina, kad už seminarą apmokėtumėte iš anksto (savo lėšomis arba mokinio krepšelio). Jei mokykla apmokės po seminaro, prašome į seminarą atsinešti garantinį raštą, kuriuo mokykla garantuoja apmokėjimą.
Norėdami registruotis į seminarus, paspauskite šią nuorodą:

http://vikc.lt/lt/registracija-internetu-45

Užpildykite registracijos anketą, pasirinkite „Seminarai“ ir pažymėkite varnele pageidaujamą seminarą.Registracija teisinga tik tada, jei į Jūsų nurodytą el. pašto adresą bus atsiųsta išankstinio mokėjimo sąskaita, kurią galėsite atsispausdinti.

Kilus klausimų, kreipkitės + 370 655 47185 arba el. p. asterija@vikc.lt , dėl apmokėjimo –

+ 370 687 16303 arba el. p. vyr.finansininke@vikc.lt

Lauksime Jūsų. Prašome šiuo kvietimu pasidalinti su savo kolegomis.

Pagarbiai,

Asterija Kliaugienė

Direktorės pavaduotoja, Pedagogų metodinės veiklos organizatorė
Valstybės institucijų kalbų centras, 
Vilniaus g-vė 39, Vilnius LT- 01119

Kategorijos: Skelbimai, Seminarai Žymos:

Švietimo vadovų forumas

Kategorijos: Skelbimai, Seminarai Žymos: ,

Konferencija „Nuo karybos prie kūrybos“ klasių vadovams

Konferencija vyks „Šiaulių arenoje“ spalio 29 d. 10.00 val.

Daugiau informacijos kvietime:

Kvietimas klasės vadovų konferencija

Elektroninis leidinys klasės vadovams

Elektroninis leidinys klasės vadovams

Respublikinis dienoraščio konkursas

Kolega Egidijus Jankūnas kviečia dalyvauti respublikiniame dienoraščio konkurse bei atvykti į baigiamąjį renginį Kaune  lapkričio 29 dieną.

Dienoraščio konkurso nuostatai