Autorius Petras Gedvilas

Svetainės administratorius

Peržiūrėti visus įrašus, kuriuos parašė Petras Gedvilas →

8 Comments on “Tekstų tipai ir raiškos ypatumai (teksto kūrimas)”

  1. Matau, kad data jau sena ir turbūt išsiaiškinote, kodėl, bet jeigu ne, tai priminsiu, jog Radvilas Juodasis, Našlaitėlio tėvas, atsivedė su savimi mažiuką sūnų į Žygimanto Augusto dvarą. Kol tėvas aptarinėjo reikalus, mazgis naršė po dvarą ir pasiklydo. Žygimantas, su svita eidamas pro šalį, rado tokį išsigandusį, verkiantį mažylį ir pradėjo visur ieškoti šito vargšiuko našlaitėlio tėvo. Taip ir prigijo jam Našlaitėlio paswordas 😀 Info iš paskaitos 🙂

  2. Reginai: žinojau:):) Neprieinu prie 3-okų skyrelio, gal žinote, kodėl Radvila dar ir Našlaitėlis? Čia kad motina anksti mirė? Ar yra kokia istorija apie tai? Vaikai klausia, patiko jiems „Kelionė”. Ačiū.

  3. Milda, Jūs geniali, ar žinojote :)? Lygiai taip pat aiškinimą suprantu ir aš (irgi geniali 🙂 🙂 🙂 ), bet kaip suprasti Nauckūnaitės AIŠKINIMO aiškinimą?Ir kodėl tai, kas Nauckūnaitei yra AIŠKINIMAS, užsienio autoriai pateikia kaip ARGUMENTAVIMĄ, o aiškinimo, kaip teksto tipo, apskritai nėra – jis sudaro bet kurios pastraipos dalį…
    Todėl Martini’s, kurio nemėgstate, Jums ir nepriklauso 🙂 🙂 🙂

  4. Kaip tik atsitraukiau nuo 11-okų rašinių, tai argumentuotai nieko nepaaiškinsiu:) Bet manau, kad aiškinimas yra, pvz., samprotaujamojo rašinio įžangoje, kai reikia atskleisti pavadinimo sąvokas ir pan. O turinys – samprotavimas su pasakojimo, aiškinimo intarpais. Aiškinimas – tai savotiška interpretacija. Va kas būna po vakaro su rašiniais:):) O martinio nemėgstu:)

  5. Ačiū, bet dabar jau visiems aišku, kad rėmimasis Nauckūnaite veda į aklavietę…
    Lažinamės iš „Martini” butelio, kad argumentuotai nepaaiškinsite 🙂 🙂 :), kuo skiriasi PASAKOJIMAS ir AIŠKINIMAS 🙂

Komentarai Išjungti.