Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino programa (2013 m.)

Kolegė Audronė Vaičiulienė dalijasi medžiaga apie būsimąjį brandos egzaminą:

Kadangi 12 -os klasės mokinius privalu supažindinti su Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino programa, paruošiau šios programos pateiktis savo 12-okams, gal
galima jomis pasidalyti ir su Lituanistų miestelio kolegomis? Kažkam sutaupyčiau laiko – nereikės ruošti pačiam.

LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS BRANDOS EGZAMINO PROGRAMA pateiktys (1)

Autorius Petras Gedvilas

Svetainės administratorius

Peržiūrėti visus įrašus, kuriuos parašė Petras Gedvilas →

16 Comments on “Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino programa (2013 m.)”

  1. Ačiū už paguodą. Taip dirbau ir pernai- visi išlaikė tarp 42-28 balų. Kryželį vilksiu ir šiemet. Bet nenusimenu, tik ..kartais liūdna būna..:)

  2. @murrmius
    Neįsivaizduojama! Lengviau žiemą žibučių miške surasti… O jei jau taip, jeigu tai pačių mokinių pasirinkimas, tai lai stoja jie nors į Hogsvartą (pas Harį Poterį),bet jūs stebuklų nepadarysit ir siūlau net nebandyti – užteks aukotis! Kažkas taupo Jūsų sąskaita…

  3. Pažeidimo nėra, bet yra save labai gerai vertinantys mokiniai, kurie pasirinko bendrąjį kursą ir mano, kad aš įpūsiu žinias per…. 🙂 Tai tik pasiguodimas, o juodas darbas lieka man.

  4. @vaudra
    Moduliai neprivalomi, jei nėra pinigų arba nelieka pamokų, niekas jų neduoda. Jei rinkosi 4 pamokas, vadinasi rinkosi ne išplėstinį, o bendrąjį kursą, tik sugalvojo, kad laikys valstybinį. tad tokiu atveju jokių pažeidimų nėra.

  5. taip negali būti – tai ugdymo plano pažeidimas, kalbėkitės su administracija. O kur modulių valandos? Kam jos atiduotos?

  6. Mano dvyliktokai yra pasirinkę 4 savaitines pamokas, o beveik visi laikys valstybinį egzaminą. Kaip išaiškinti išplėstinio kurso medžiagą per 4 pamokas? Gal kas nors ir taip dirbate?

  7. Labai norėtųsi rašinių pavyzdžių su komentarais, kur būtų nurodyta, kokiam lygiui reikia skirti rašinį. Kol kas aš nelabai susigaudau, kaip reikėtų vertinti. Apskritai neaišku, kiek reikia remtis konkrečiu autoriumi, kontekstu, kad jau būtų tas aukštas lygis…

  8. @sava
    Vedėjų pasitarime Vilniuje buvo pasakyta, kad 2013 m. egzaminas bus vertinamas LYGIAIS! Salėj kilo šurmulys, bet buvo paaiškinta, kad mokytojai viską žino…

  9. @Regina Dilienė
    Manau, jog Kolegė tiesiog susipainiojo, nes tikrai 15.2 ir 16.2 punktai skelbia apie vieną privalomą nurodytą autorių.
    Mane labai neramina vertinimo normos – pagal tokias normas gal tik pati Mikalda galėtų taisyti darbus, nes vertinimo lygių paaiškinimas, tiesą sakant, muilinas. Visi metai praėjo, o jokio žadėto aiškumo neatsirado. Juk kalbama ne tik apie lituanistų nerimą, bet čia ant kortos pastatyta daug daugiau -jauno žmogaus likimas, nes egzaminas privalomas visiems!
    Dėkui, kolegos, kad dalinatės nerimu – supranti, kad ne vieną dešimtmetį atidirbęs mokykloje ne vienas toks nesuprantantis esi.

  10. Mane irgi nustebino tai, kad trečioje skaidrėje nurodyta, jog reikia būtinai remtis dviem autoriais. NEC pateiktoje egzaminų programoje( IV skirsnyje ,,Egzamino užduoties pobūdis” 15 punkte rašoma: ,,Valstybinio brandos egzamino samprotavimo rašinyje:
    …15.2 analizę privalu susieti su pasirinkto vieno nurodytų autorių kūryba ir literatūriniais ( kultūriniais) kontekstais, be to, galima remtis ir asmenine ( kultūrine, visuomenine, emocine) patirtimi).” Taigi apie jokius du privalomus autorius neradau.

  11. Žiūrėkite trečią skaidrę – ar tikrai samprotavime privaloma remtis DVIEM autoriais??? Kada pakeitė???
    Jei šios skaidrės skiriamos mokiniams, tai informaciją reikia atrinkti ir pateikti glaustai ir aiškiai, tik tai, kas reikalinga mokiniui. Jam, pavyzdžiui, tie rašinio lygiai šimtas aštuonioliktoj vietoj!

    Petrai, neaiški ne tik vertinimo vieta, bet ir vertinimo instrukcija! Aš dar kartą bandau kelti visiems tikrai SVARBIAUSIĄ klausimą – koks privalomo autoriaus panaudojimo rašinyje tikslas (ypač samprotavime)? Ir šiose skaidrėse to neradau!Kol nežinom tikslo, tol nebus nei minimumo, nei maksimumo ribos, tol apskritai neįmanomos vertinimo normos.

  12. Labai ačiū, pravers pirmosiomis mokslo metų dienomis. Tik man dar neaišku dėl vertinimo: darbai bus vertinami savivaldybėse (kaip dabar) ar (tik) sostinėje?..

Komentarai Išjungti.