Ši knyga parašyta pritaikius įdomią struktūros idėją – kiekvienas vienos šeimos gyvenimo etapas prilygintas tam tikram patiekalo receptui ir tas receptas skyriaus pradžioje pateiktas.
Pagalvojau: būtų įdomu duoti mokiniams tokį kūrybinį darbą: duodu patiekalo ruošimo receptą, o jie turėtų sukurti pagal jį gyvenimo etapo scenarijų.
Keletas įdomesnių minčių iš vieno skyriaus:
„Šutinti – pamažu kaitinti. Kai sakome „užkaito”, dažniausiai turime galvoje „apėmė pyktis”. Tačiau kai neskubėdami ką nors kaitiname gamindami maistą, tas dalykas pasidaro stipresnis. Kiaušinius šutiname po truputį pildami karštą skystį. Svarbu taip pakelti temperatūrą, kad nesukrekėtų. <…> Čia yra šis tas įdomaus: baigto gaminio konsistencija neturi nieko bendra su skysčiu, kurį naudojome jam kaitinti. Kuo daugiau dėsite kiaušinių, tuo tirštesnį ir maistingesnį gaminį gausite. Kitais žodžiais, jūsų turima pradinė substancija lemia rezultatą”. Tada duotas Creme Patisserie receptas ir dar toliau – pasakojama apie šeimos kelionę, kurios metu visi patyrė tokius išbandymus, kad jie „užkaitino” gyvenimus iki maksimalios temperatūros 😀
Ačiū už rekomendaciją perskaityti Wassmo „Stiklinę pieno”. Sukrečianti knyga.
O man „Stiklinė pieno” pasirodė šiek tiek tendencinga: kokie nenaudėliai gyvena Lietuvoje ir kokie geri skandinavai (abejoju dėl konkrečios tautybės, nes šią knygą jau senokai skaičiau).
Na, ne mažiau slogi ir J. Ivanauskaitės „Miegančių drugelių tvirtovė” – irgi panaši tema.
Labai giliai paveikė ta „Stiklinė pieno” – visą savaitę vaikščiojau it musę kandusi. Silpnesnių nervų ir turinčioms paaugles dukteris nerekomenduočiau skaityti. Wassmo knyga nepraskaidrins rudens vakaro, tik pajusite slogutį.
Iš tikrųjų gera idėja. Kažkada tokį panašų pavyzdį esu davusi samprotavimo teksto kūrimui – kavinės meniu – kaip vieną iš įvesčių temai apie emigraciją.
Labai patarčiau kolegoms paskaityti norvegų rašytojos Herbjorg Wassmo knygą „Stiklinė pieno”, taip pat rudens vakarams praskaidrinti mokytojams tiktų atsiversti Maeve Binchy knygas: „Mokslo draugai” ir Raudonlapis bukas”. Gero skaitymo.