Renesanso epochos autoriai
Kolegė Ingrida Žiedelienė dalijasi metodine medžiaga: Renesans_epochos_autoriai_ppt.
Renesanso epochos autoriai Skaityti daugiauSvetainė, skirta lietuvių kalbos mokytojams
Kolegė Ingrida Žiedelienė dalijasi metodine medžiaga: Renesans_epochos_autoriai_ppt.
Renesanso epochos autoriai Skaityti daugiauKolegė Ingrida Žiedelienė dalijasi savo pačios vesto ir organizuoto renginio scenarijumi: rastingiausias moksleivis. planas
Raštingiausias moksleivis (renginio planas) Skaityti daugiauKolegė Ingrida Žiedelienė dalijasi savo pačios vesto ir organizuoto renginio scenarijumi: ciurlionio planas
Renginys „…Mes ieškome rytojaus”, skirtas M. K. Čiurlionio gimimo metinėms Skaityti daugiauS.Stanevičiaus literatūrinį palikimą sudaro odė „Šlovė Žemaičių” ir šešios pasakėčios. S.Stanevičiaus pasakėčios pasižymi originalumu. Dviejose pasakėčiose („Lapė ir juodvarnis”, „Lapė ir žąsys”) S.Stanevičius panaudojo Ezopo pasakėčių motyvus. Kitų keturių pasakėčių …
Simonas Stanevičius, „Šešios pasakos” Skaityti daugiauS.Daukanto „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių” yra vienintelis iš keturių jo istoriografinių veikalų, kurį pats išleido (Peterburge, 1845m.) Kiti trys veikalai yra pagrįsti chronologiniu įvykių dėstymu, o šiame sintetiškai …
Simonas Daukantas, „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių” Skaityti daugiauŽymiausias M.Valančiaus grožinis kūrinys – apysaka „Palangos Juzė”. Apysaką sudaro keliaujančio kaimo siuvėjo Juzės Viskantos, sugrįžusio iš ilgos kelionės po Žemaitiją ir Aukštaitiją į savo tėviškę, pasakojimai apie aplankytąsias vietas …
Motiejus Valančius, „Palangos Juzė” Skaityti daugiauDidžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino (apie 1275-1341) laiškai yra vieni pirmųjų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės raštijos paminklų. Jie svarbūs ne tik kaip Lietuvos politinės istorijos ir kultūros istorijos šaltinis, bet ir kaip …
Gedimino laiškai Skaityti daugiauPoema „Anykščių šilelis” yra ne tik poeto Antano Baranausko kūrybos viršūnė, bet ir žymiausias XIXa. pirmos pusės lietuvių poezijos kūrinys. Poema buvo parašyta per dvejas vasaros atostogas (1858 – 1859). …
Antanas Baranauskas, „Anykščių šilelis” Skaityti daugiauMIKALOJUS DAUKŠA LIETUVIŲ LITERATŪROS MOKSLE Brigita Speičytė Daukšos recepcija lietuvių literatūros moksle yra gana vėlyva ir palyginti negausi interpretacijų. Tai lėmė bent keletas priežasčių. Visų pirma lietuvių literatūros istorija kaip …
MIKALOJUS DAUKŠA LIETUVIŲ LITERATŪROS MOKSLE Skaityti daugiauKolegė Kristina Stučienė dalijasi gerąja patirtimi: Tai keli eilėraščių kūrimo metodai, kuriuos galima pritaikyti 6 klasėje, o gal ir vyresnėse. kasniai Rekonstrukcinis
Eilėraščių kūrimo metodai (kąsniai, rekonstrukcinis) Skaityti daugiau