Į pradžią > Laisvalaikiui > Kristijonas Donelaitis nebuvo paprastas kaimo kunigas, braidantis purvynuose

Kristijonas Donelaitis nebuvo paprastas kaimo kunigas, braidantis purvynuose

Poemos „Metai“ autorius Kristijonas Donelaitis nebuvo paprastas kaimo kunigas, braidantis purvynuose, besirūpinantis vien bažnyčia ir buitimi, jis – didžiai išsilavinęs ir talentingas žmogus. Taip LRT Radijui sakė Lietuvos mokslų premijos laureatė humanitarinių mokslų daktarė Dalia Dilytė.

Jau vaikystėje K.Donelaitis mokėsi lotynų kalbos, vėliau baigė lotynišką mokyklą, vadinasi, jau tada skaitė Cezarį, Saliustijų ir kitus autorius.
„Visada sakau, kad labai prasminga „Vasaros darbų“ pradžia: „Sveiks, svieteli margs! šventes pavasario šventęs“, – paklausta, ar turi mėgstamų citatų iš K.Donelaičio kūrybos, sakė D.Dilytė. Anot jos, K.Donelaitis, prašydamas Dievo, kad duotų daug pavasarių sulaukti, turi galvoje būrus, kad, eidami baudžiavą, jie sulauktų tų pavasarių kalbėdami lietuviškai.

Literatūros tyrinėtoja K.Donelaičio kūryba susidomėjo atsitiktinai, kai gavo pasiūlymą konferencijoje skaityti pranešimą apie jo kūrybos ryšį su antika. „Susikroviau visas knygas ir pradėjau žiūrėti, kas jau padaryta, ir pamačiau, kad klausimų daug, o atsakymų nėra. Tada mano pranešimas buvo vien tezės, kad jo kūryboje labai daug neaiškumų. Paskui parūpo į tuos klausimus atsakyti“, – prisiminė D.Dilytė.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslininkės darbuose atskleidžiamas neįprastas rašytojo portretas. Pasak jos, K.Donelaitis nėra paprastas kaimo kunigas, braidantis purvynuose, besirūpinantis vien bažnyčia ir buitimi, jis – didžiai išsilavinęs ir talentingas žmogus.

Vaikystėje rašytojas mokėsi lotynų kalbos, vėliau baigė lotynišką mokyklą, vadinasi, jau tada skaitė Cezarį, Saliustijų ir kitus autorius, todėl jo išsilavinimo pagrindą sudarė Biblija ir antika.

Skaitykite daugiau: 

Kristijonas Donelaitis nebuvo paprastas kaimo kunigas, braidantis purvynuose

Kategorijos: Laisvalaikiui Žymos: ,
  1. Komentarų dar nėra.
Jūs turite būti prisijungę, jei norite parašyti komentarą.