Archyvas

2020.08 archyvas

„Lituanistų miestelio“ sveikinimas Rugsėjo 1- osios proga

Gamtos laikrodis jau rodo artėjantį rudenį. Rugsėjo pirmosios varpelis  kviečia į mokyklas. Vieni eina mokytis, kiti mokyti, treti palydi, kiti tiesiog prisimena tą nenusakomą jaudulį, kuris visuomet apimdavo po atostogų klasėje vėl pajutus knygų ir rudeninių gėlių kvapą.

Gražios visiems šventės! Tegul naujieji mokslo metai bus sėkmingi ir kūrybingi, skatinantys tobulėti ir stiebtis aukštyn. Tegul kiekviena mokslo diena dovanos pažinimo džiaugsmą!

Kategorijos: Skelbimai, Laisvalaikiui Žymos:

Literatūrinis/muzikinis vakaras „Dėl ko, ak, dėl ko nėra čia tavęs…“ (Šatrijos Ragana)

Kategorijos: Skelbimai Žymos:

L. Degėsys. Uždarykit tas mokyklas, kol dar turite apysveikių mokinių ir mokytojų

„Tuos mokytojus galima ir paaukoti, nieko čia tokio. Aišku, kad kaukė jo neišgelbės. Teks uždaryti ne vieną klasę, ir ne kelias klases, o ištisas mokyklas. Bet pereiti prie nuotolinio mokymo jau bus vėlu, nes mokytojai sirgs ir nebus jų kuo pakeisti. Todėl ir sakau, uždarykit tas mokyklas, kol dar turite apysveikių mokytojų ir mokinių. Kol dar virusas visų neuždarė. Uždarykit, net neatidarę“, – įspėja Liutauras Degėsys.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/komentarai/liutauras-degesys-uzdarykit-net-neatidare-500-1367088?copied

Poeto Bernardo Brazdžionio paminklo atidarymo iškilmės

Rugpjūčio 30 dienos šventė Pasvalyje:
11.00 val. Šv. Mišios Pasvalio Šv. Jono krikštytojo bažnyčioje (vargonuos Rimvydas Mitkus).
12.10 val. Naujų bažnyčios vargonų šventinimas, pristatymas ir koncertas.
13.00 val. Bernardo Brazdžionio paminklo atidengimo iškilmės. Bernardo Brazdžionio literatūros premijos įteikimo ceremonija (Svalios ir Lėvens upių santakoje)
Bus eksponuojamos parodos:
Dokumentų paroda „Bernardo Brazdžionio sugrįžimai“ prie Pasvalio viešosios bibliotekos;
Poeto dovanotų eksponatų paroda „Rinkim viską, nebarstykim…“ Pasvalio krašto muziejuje.

Kategorijos: Skelbimai Žymos:

Dėl aprūpinimo apsaugos priemonėmis

Liutauras Degėsys: Manifestas. Jeigu Olegas Šurajevas gali, tai ir aš galiu

Artėjančios Rugsėjo Pirmosios proga – kreipiuosi į mokyklų direktorius, mokytojus, mokinius, tėvus, senelius ir į visus sveiko proto žmones. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – nesiskaito. Ji neturi nieko bendro su švietimu, mokslu ar sportu.

Nedarykite cirko Rugsėjo pirmąją. Nesurinkite visų virusų į vieną vietą. Mokslo virusais keistis būtų visai neblogai, bet čia ne tas atvejis, ne tas laikas ir ne ta vieta. Blogiausiu atveju, jeigu niekaip negalime apsieiti be ceremonijų –– organizuokime ritualą mokyklos stadione dviem arba trim arba keturioms pamainom: pirmokėliai (atskirai), pradinukai, 5-8 klasės ir gimnazistai – atskirai. Nuo 9, 10 nuo 11 ir nuo 12 valandos. Direktoriui reiks pasakyti keturias kalbas – pageidautina – nesikartojant.

Jeigu jau namuose nėra kur dėti vaikų, nes reikia jais kažkaip atsikratyti, tai pamokas reikia organizuoti visai kitaip. Juo labiau, kad jau seniai išaiškėjo, jog bandymas mokyti 30 žmonių vienu metu 20-ties kvadratinių metrų plote – yra nesąmonė, melas ir apgavystė. Nuotolinis mokymas tai parodė visu gražumu. Su trisdešimčia žmonių vienu metu bendrauti yra neįmanoma. Jeigu netikite – pabandykite patys. Tai neįmanoma fiziškai, teoriškai, morališkai ir metodiškai. Tokiomis sąlygomis vieni gali apsimesti, kad moko, o kiti gali tik imituoti, kad mokosi.

Mano pasiūlymai:

1. Pradinukams tai įprasta, bet ir vyresniems – vienai klasei visą dieną pamokos turi vykti vienoje patalpoje – be jokių išimčių tiksliesiems ar kalbų mokslams. Tai reiškia, kad tą dieną vienos klasės mokiniai gali mokytis tik vieno dalyko ir dirbti tik su vienu mokytoju. Tai labai paprasta: pavyzdžiui: pirmadienį – matematika, antradienį – istorija, trečiadienį – lietuvių kalba, ketvirtadienį – chemija, penktadienį – kalbos. Kitą savaitę – analogiškai – likę penki dalykai. Čia tik apytiksliai, bet idėja galėtų būti tokia. Viena diena – viena klasė, vienas mokytojas.

2. Klasės neįmanomai didelės – ir ne tik ta prasme, kad jose neįmanoma išlaikyti distancijų. Mokiniai viename suole sėdi ne dviejų metrų ir net ne vieno metro atstumu, o dvidešimt centimetrų vieni nuo kitų. Net nebandykite jų išlaikyti visą dieną su kaukėmis. Net nesvajokite, kad jums pavyks pertraukų metu suvaldyti mokinių srautus – kad jie nesusitiktų ir nebendrautų.

Skaitykite daugiau:

Liutauras Degėsys: Manifestas. Jeigu Olegas Šurajevas gali, tai ir aš galiu

Kategorijos: Laisvalaikiui Žymos:

Pauliaus Širvio 100- ojo gimtadienio diena

Kategorijos: Skelbimai Žymos:

Monkevičius: padėčiai pablogėjus, kaukių gali prireikti ir vaikams, o nuotolinį ugdymą galima diegti ir nuo rugsėjo

Vilniaus Gabijos gimnazijoje ant sienų ar grindų dar nesužymėtos mokinių judėjimo kryptys, bet, kaip sakė direktorė, tai bus netrukus padaryta. Ši mokykla, kaip ir kitos, per likusią savaitę turi pasirūpinti, kad nuo rugsėjo būtų laikomasi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos išplatintų rekomendacijų. Šioje mokykloje lankęsis ministras Algirdas Monkevičius tikras, kad visos mokyklos spės pasirengti, o nuotolinį ugdymą, sakė jis, tam pasirengusios mokyklos gali taikyti, kada panorusios.

„Nerimą jaučiame visi. Ypač mokytojai, mokyklų vadovai. Situacija nėra įprasta, nors turėjome karantiną. Matome, kad pandemija niekur nesitraukia. Epidemiologai pateikė rekomendacijas, kurias mokyklose nėra taip labai paprasta įgyvendinti“, – lankydamasis mokykloje kalbėjo A. Monkevičius.

Jis sakė, kad mokyklos turi pasidariusios schemas, kaip užtikrins ministerijos rekomendacijas.

„Esu tikras, kad mokyklos pasiruoš“, – sakė A. Monkevičius.

Visas straipsnis:

Monkevičius: padėčiai pablogėjus, kaukių gali prireikti ir vaikams, o nuotolinį ugdymą galima diegti ir nuo rugsėjo

Kategorijos: Laisvalaikiui Žymos:

Mokytojai apie ministerijos rekomendacijas: rugsėjį ateisime į masinę viruso pasidalijimo vietą

Rugsėjo 1-oji – čia pat, o mokytojai griebiasi už galvos: kaip įgyvendinti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) rekomendacijas užtikrinant saugų nenuotolinį mokymą. Anot jų, būtų gerai, kad ministerijos atstovai patys ir sudėliotų, kaip pagal rekomendacijas reguliuoti mokinių srautus konkrečioje didelėje miesto mokykloje. Be to, pasak kai kurių mokytojų, tik laiko klausimas, kada vėl bus įvestas nuotolinis mokymas. Ar po dviejų savaičių, ar po rinkimų spalį.

ŠMSM praėjusią savaitę išplatino rekomendacijas, kaip mokykloms reikės dirbti nuo rugsėjo. Vaikai mokysis tuose pačiuose kabinetuose, pas juos vesti pamokos ateis mokytojai. Administracija turi pasirūpinti, kad skirtingų klasių mokiniai nesusidurtų koridoriuose, tualetuose ar valgykloje. Maitinimą siūloma organizuoti maistą vienkartiniuose induose pristatant į tuos pačius kabinetus.

Pedagogai sako, kad tai tikras galvosopis mokyklų vadovams.

Mokytojai neslepia besibaiminantys ir realios galimybės užsikrėsti.

„Mane, mokytoją, siunčia į pavojų. Vaikai iš skirtingų šeimų, dauguma atvyksta visuomeniniu transportu. Eidama per klases aš kasdien susitiksiu su 200 vaikų. Kokia tikimybė, kad aš neužsikrėsiu šiuo virusu net laikydamasi visų instrukcijų?“ – klausė kaunietė fizikos mokytoja Rigonda Skorulskienė.

Visas straipsnis:

Mokytojai apie ministerijos rekomendacijas: rugsėjį ateisime į masinę viruso pasidalijimo vietą

Kategorijos: Laisvalaikiui Žymos:

Pusdalyvių vartojimas ir kirčiavimas (7 kl.)

Kolegė Julita Gubriūnė dalijasi gerąja patirtimi: