Archyvas

2019.10.14 archyvas

Kvietimas į Gintarui Beresnevičiui skirtą renginį

Neseniai leidykla „Tyto alba“ perleido religijotyrininko Gintaro Beresnevičiaus fundamentalią studiją „Lietuvių religija ir mitologija“ parankesniu formatu. Spalio 15 d. 18 val. Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje Valstybingumo erdvėje rengiame knygos sutiktuves, kurių metų kalbėsime ne tik apie šios studijos, bet apskritai G. Beresnevičiaus darbų ir minčių svarbą mūsų kultūrai. Renginyje dalyvaus religijotyrininkai Radvilė Racėnaitė ir Dainius Razauskas, rašytojas, literatūros tyrinėtojas Rimantas Kmita.

Daugiau informacijos apie renginį žemiau. Labai kviečiu dalyvauti. Būsiu dėkinga, jeigu pasidalinsite šia informacija su tais, kam gali būti aktualu.

https://www.facebook.com/events/3039413269408234/

Naujai pasirodžiusios Gintaro Beresnevičiaus „Lietuvių religijos ir mitologijos“ sutiktuvės

Religijotyrininko, rašytojo, eseisto Gintaro Beresnevičiaus (1961–2006) sisteminę studiją „Lietuvių religija ir mitologija“ leidykla „Tyto alba“ perleido parankesniu formatu. Tai tapo paskata pažvelgti į šio vieno ryškiausių mūsų mąstytojo, mokslininko darbus ir idėjas šiandien.

Didžiulėje studijoje „Lietuvių religija ir mitologija“ tarsi atgyja senovės baltų pasaulis. Provokuojamus teiginius ir įdomias hipotezes apie įvairius lietuvių religijos fenomenus G. Beresnevičius grindžia gausybe baltų, graikų, skandinavų, slavų ir kitų tautų istorijos, mitologijos, tautosakos pavyzdžių. Lengva, patrauklia kalba parašytoje studijoje – senieji dievai, kultai, žynių institucija, senosios religijos tąsa ir jos reliktai, mūsų laikus pasiekę įvairių papročių pavidalu.

„G. Beresnevičius savo tekstais kūrė naująjį istorinį pasakojimą, o gal net ir naująją mitologiją apie nūdienos Lietuvos situaciją pasaulyje bei lietuvių sąmonės pokyčius. Laisvas žmogus, intelektualinis gaivalas, metaforos virtuozas, sykiu jo būta ir nepaprastai lietuviško autoriaus“, – taip G. Beresnevičių yra apibūdinęs kolega Leonidas Donskis.

Šiandien įvairiose medijose cituojami G. Beresnevičiaus darbai, iš naujo skaitomi tekstai tarsi rodo, kad G. Beresnevičius kaip niekad svarbus. Kodėl? Kuo šiandien svarbi sugrįžtanti G. Beresnevičiaus studija „Lietuvių religija ir mitologija“? Kuo G. Beresnevičiaus idėjos reikšmingos ne tik religijų, mitologijos tyrinėtojams, bet mūsų kultūrai ir visuomenei apskritai?

Labai laukiu,

Nuoširdžiai,

Raminta Jonykaitė

„Tyto alba“ viešieji ryšiai

Kategorijos: Skelbimai Žymos: