Archyvas

2018.12.10 archyvas

Epistolinio laiško konkursas (48- asis), 2019 m.

Pasaulinė pašto sąjunga (PPS) ir Lietuvos paštas kviečia Lietuvos mokinius dalyvauti tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse. Šiemet viso pasaulio mokiniai kviečiami atsakyti sau, kas yra jų gyvenimo didvyriai, ir apie juos parašyti laiške. 48-ąįį kartą PPS rengiamo jaunimo epistolinio rašinio konkurso šių metų tema – „Parašyk laišką apie savo didvyrį“.

Kviečiame Lietuvos mokinius laiškuose pasidalinti savo mintimis apie didvyrius – t. y. apie tokius žmones, kurie įkvepia, skatina būti geresnius, kuriais didžiuojamasi, žavimasi, kurių pėdomis sekama. Tai – ypatingi asmenys, formuojantys vertybes, požiūrį į pasaulį ir santykį su juo. Todėl kviečiame rašyti, galbūt papasakoti, kodėl jie jums tokiais didvyriais tapo“, – primena Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.

Pernai tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse dalyvavę mokiniai rašė laiškus tema „Įsivaizduok, kad esi laiškas, keliaujantis laiku. Ką norėtum pranešti savo skaitytojams?“. Geriausiu darbu tarptautinė vertinimo komisija išrinko 13-metės Kipro Respublikos pilietės Charos Phoka rašinį. Ji savo laiške atskleidžia tarptautinio konflikto ir migrantų kontrabandos problemas, pasakodama skaudžią laiško kelionės istoriją iš Pietų Azijos į Europą.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas organizuojamas dviem pakopomis. Pirmiausia šalies mokyklose rengiamas nacionalinis etapas. Iš atsiųstų rašinių vertinimo komisija išrinks 6 geriausius laiškus. Dar 4 laiškų autoriams komisija skirs skatinamuosius prizus. Pirmosios vietos laimėtojo rašinys bus verčiamas į prancūzų kalbą ir siunčiamas PPS Tarptautiniam biurui, kuris vykdys tolimesnę nugalėtojų atranką antrajame konkurso etape.

Daugiau informacijos apie konkursą bus paskelbta https://www.lmnsc.lt/epistolinio_rasinio/ 

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia PPS Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

Kategorijos: Skelbimai, Konkursai Žymos: ,

Rudenėlio šventė

Kolegė Viktorija Rusevičiūtė dalijasi:

RUDENĖLIO ŠVENTĖ

2018 m. spalio 19 dieną 11.30 val. nuotaikinga Rudenėlio šventė atkeliavo į Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus ikimokyklinę ir priešmokyklinę ugdymo grupę „Šypsenėlė“. Šventę organizavo Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės „Šypsenėlė“ mokytoja Loreta Vasikonytė ir mokytojos padėjėja Dalė Zaveckienė. Jos stengėsi šventę organizuoti taip, kad visiems būtų ne tik linksma ir įdomu, bet kad būtų gilinamos ir vaikučių žinios.
Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės „Šypsenėlė“ vaikučiai nutarė pasipuikuoti tuo, ką savo darže užaugino ir mikliosiomis rankelėmis sukūrė, todėl iš pat ryto kartu su savo mokytojomis ugdymo grupę papuošė sukurtais darbeliais iš sodo ir daržo gėrybių. Į spalvingais rudeniniais lapais pasipuošusią ugdymo grupę rinkosi vaikučių tėveliai, Kalvarijos gimnazijos direktorė Dijana Kavaliauskienė, Jusevičių bendruomenės pirmininkė Renata Kalinauskienė, Jusevičių bibliotekininkė Zita Paulevičienė, Jusevičių laisvalaikio salės kultūrinės veiklos organizatorė Danutė Giedraitienė ir kiti svečiai.
Ugdymo grupėje veikė įspūdinga kūrybinių darbelių parodėlė „Rudens gėrybės“. Pasipuošę ugdymo grupės vaikučiai kartu su Rudenėliu visus pakvietė sudalyvauti ,,Rudenėlio šventėje“ – paklausyti dainelių apie rudenėlį, pažiūrėti lietuvių liaudies šokio „Du gaideliai“, pažaisti žaidimą – pasaką „Ropė“.
Rudenėlis padėkojo vaikučiams už koncertą ir už tai, kad jie taip aktyviai dalyvavo rudens gėrybių parodėlėje. Šventės pabaigoje Rudenėlis pakvietė visus pasivaišinti, jis buvo priruošęs vaišių pilną stalą. Nuotaikinga šventė baigėsi, o Rudenėlis jau atsisveikino… Bet jis ir vėl sugrįš su savo gėrybėmis….
Straipsnis ir nuotraukos Birutės Stankevičienės

Kategorijos: Laisvalaikiui Žymos:

Vydūnas

Medžiaga iš interneto:

VYDŪNAS