Archyvas

2018.11.02 archyvas

Vakaras su Antanu A. Jonynu

 

Literatūros festivalis Vilniaus lapai kviečia į susitikimą su poetu Antanas Jonynas. Renginys vyks lapkričio 11 d., sekmadienį, Menų spaustuvė/ Arts Printing House, Juodojoje salėje. Renginį ves rašytojas Rolandas Rastauskas (Roland Rostowski).

Bilietai: https://goo.gl/cJJJag

„Vilniaus lapų“ festivalio svečias Antanas A. Jonynas – miesto kultūros poetas, meilės ir rudens dainius, kartais „vadinamas paskutiniuoju lyriku“ bei vienu muzikaliausių lietuvių poetu. Įvertintas ne vienu apdovanojimu už kūrybą, tarp jų – Lietuvos nacionaline literatūros ir meno premija. Nuo 1977 metų išleido dvi dešimtis poezijos rinkinių, iš vokiečių kalbos išvertė 13 įvairaus žanro knygų, tarp jų – J. W. Goethe „Faustą“. Jo paties poezija išversta į kelias dešimtis kalbų.

„Eilėraštis išreiškia tai, kas negali būti išreikšta jokia kita forma, poezija yra tai, kas netgi sukeitus eilutėje žodžių tvarką išnyks. Ji veikia ne protą, net ne jausmus ar intuiciją, o kažkokiu ypatingu, savitu poetiniu suvokimu“, – viename interviu yra kalbėjęs A. A. Jonynas.

Antaną A. Jonyną susitikime su skaitytojais kalbins artistiškasis jo kolega Rolandas Rastauskas. Tai RoRa kūrybiniu pseudonimu žinomas kūrėjas, gebantis scenoje kurti itin įtaigų įvykį: poetas, eseistas, dramaturgas, vertėjas, daugelio tarptautinių kultūros projektų ir konferencijų dalyvis, Lietuvos nacionalinės literatūros ir meno premijos laureatas.

Šių dviejų menininkų susitikimas tarptautinio literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ scenoje taps vienu ryškiausių šių metų renginio įvykių.

Kategorijos: Skelbimai Žymos:

„Alfonsas Nyka-Niliūnas. Praradimo simfonijos“ sutiktuvės

2018 m. lapkričio 12 d., pirmadienį, 17 val. kviečiame į knygos „Alfonsas Nyka-Niliūnas. Praradimo simfonijos“ (fotografinė laida) sutiktuves.
Dalyvaus profesorė Viktorija Skrupskelytė, Išeivių literatūros skyriaus vedėja, knygos sudarytoja ir parengėja dr. Virginija Babonaitė-Paplauskienė, aktorius Dainius Svobonas, smuikininkė Kristina Katavičiūtė.
Vakarą ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.
Bus galima įsigyti knygą.

Nuoširdžiai kviečiame ir laukiame!

2018 m. Lapkritis 12 d., Pirmadienis, at 17:00 – 19:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus

Rotušės a. 13, 44279 Kaunas

 

Kategorijos: Skelbimai Žymos:

„Tik akimirkos suteikia amžinybę…“ (Vytautas Mačernis)