Archyvas

2018.10 archyvas

Poezijos ir muzikos popietė „Šaukiantys Lapai“

 

Poezijos ir muzikos popietė „Šaukiantys Lapai“
Pristatoma Lietuvos rašytojų sąjungos narės gydytojos Svetlanos Purtokienės kūryba.
Renginio viešnia – Virginija Kochanskytė.

2018 m. Lapkritis 16 d., Penktadienis, at 14:00 – 15:30
Varnių seniūnijos kultūros centras

S. Daukanto g. 8, LT – 88318 Varniai
Kategorijos: Skelbimai Žymos:

Dėl LKLMS nario mokesčio

Primename, kad  LKLMS nariams reikia susimokėti nario mokestį. 

LKLMS nario mokestis

Kategorijos: Skelbimai Žymos: ,

PRAŠYMAS. Reikia paramos rašytojos Mari Poisson knygos „Dienoraštis apie Oskarą“ leidimui

PAREMKIME

MARIJOS JURGELEVIČIENĖS (MARI POISSON)

KNYGOS LEIDIMĄ!

 

Rašytoja Marija Jurgelevičienė (Mari Poisson) yra parašiusi knygą „Dienoraštis apie Oskarą“.

Dabar laukia kitas etapas – leidimas. Tam tikslui Humanitarinė studija „Plėviasparniai“ atidarė sąskaitą. Paremkime knygos leidimą!

Kiekvienas prisidėjimas yra reikšmingas ir svarbus!

AČIŪ!

Daugiau informacijos ketinantiems paremti:

Parama Mari Poisson knygai

 

Kategorijos: Kolega kolegai, Skelbimai Žymos:

Kūrybos rečitalis su rašytoja Mari Poisson

Aš piešiau staigiais
Chaotiškais potėpiais
Pilka spalva
Plačioj pilkoj drobėj…
Gal išryškės tas, kas turi.
Gal įvyks,
Kas turi įvykti.

Mari Poisson

 

„Susitikimai su rašytojais man – ypatingas šventas dalykas! Ta nekasdieninė aplinka, įdomios mintys, pakylėta savijauta, sielų virpėjimas sukelia pasididžiavimo jausmą tuo, kas vyksta ir netgi savimi, kad esu tame. Džiaugiuosi pažintimi su rašytoja Marija Jurgelevičiene (Mari Poisson)“- saulėtą 2018 m. spalio 26 dienos popietę kalbėjo poetė iš Šiaulių Ramutė Saulė (Saulienė). Tądien Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje į literatūrinę popietę, skirtą  iš Kaltinėnų kilusiai rašytojai Mari Poisson, rinkosi ne tik gimnazijos moksleiviai ir miestelio bendruomenė, bet ir poetės buvę studentai ir poetai, draugai iš Šiaulių. Tądien skambėjo daug Marijos Poisson ir kitų poetų eilių, savo kūrybiniais ir gyvenimo išgyvenimais bei išbandymais, įsimenančia patirtimi dalijosi pati poetė. Vyko kūrybos skaitymai, sklido prisiminimai, pasisakymai, liejosi linkėjimai, eilės, išvyniojamos gėlės, po to žavūs pašnekesiai prie kavos puodelio ir dar rašytojos skambinimas pianinu Jos pačios namuose!
Ačiū visiems atvykusiems ir dalyvavusiems, susitikusiems su rašytoja Mari Poisson šventiniame renginyje, suteikusiems jaukumo ir dvasingumo švenčiant rudenį!

Petras Gedvilas, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas ekspertas, 2018 – 10- 31

Straipsnis Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos puslapyje:

Kūrybos rečitalis su rašytoja Mari Poisson

Kategorijos: Laisvalaikiui Žymos:

„Mažoj mažų žmogučių žemėj“ (Vytautas Mačernis)

„Mažoj mažų žmogučių žemėj“ (Vytautas Mačernis)

„Nuostabi diena šiandien. Tikrai poetinis ruduo. Vytautui Mačerniui tikrai patiktų tai, kas čia aplink mus: tie lapai, tolumoje spindintis saulės virpėjimas. Kaip gražiai į tai įsilieja Poeto pašaukimas — dovanoti naują pasaulį. Naują viziją. Matyti kitaip tikrovę, mus supančią. Poetas per metaforas padovanoja tai, ką galėtume pavadinti žengimu į kitą tikrovę. Tos dimensijos, kurias atveria žmogus, apdovanotas talentu valdyti metaforą, yra padrąsinimas mums kurti pasaulį, tapti kūrėjais. Tik įsivaizduokite, jaunuolis, studijavęs čia, gimnazijoje, staiga padovanoja pasaulį visai Lietuvai, kuri šiandien juo žavisi“- taip susirinkusius į poeto Vytauto Mačernio paminklo atidengimo iškilmes Telšių Žemaitės gimnazijoje kreipėsi Jo Ekselencija Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas.

2018 – 10 – 15 d.  Telšių Žemaitės  gimnazijoje lankėsi ir mūsų abiturientės Aistė Kasperavičiūtė, Karolina Baltrušytė ir Aušra Vitaitė. Po iškilmingos paminklo Vytautui Mačerniui atidengimo ceremonijos vyko respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „Poeto Vytauto Mačernio likimo žvaigždės“. I konferencijos dalyje pranešimus skaitė profesorė Virginija Balsevičiūtė – Šlekienė, literatūrologė Žydronė Kolevinsnkienė, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros  mokytojas ekspertas Petras Gedvilas, Telšių Žemaitės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė  Dalia Pabrėžienė,  Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Laima Skabickienė ir Tauragės „Versmės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė  Vitalija Juškevičiutė.

II konferencijos dalis skirta moksleivių pranešimams. Mūsų gimnazijos abiturientės tyrinėjo poeto Vytauto Mačernio kūrybą, domėjosi asmenybe ir parengė pranešimus. Aistė Kasperavičiūtė skaitė pranešimą „Ar XXI amžiaus žmogui aktuali Vytauto Mačernio kūryba?“, Karolina Baltrušytė- „Moters įvaizdis Vytauto Mačernio kūryboje“, Aušra Vitaitė- „Ar tikrai Vytautas Mačernis vienas ir vienišas?“

„Mes džiaugiamės, kad skulptūra stovi šalia Žemaitės gimnazijos, kurioje gimnazistas Vytautas Mačernis pajuto savo kūrybines galias. Ir, be to, išgyveno savo pirmąją meilę“- apibendrindami konferenciją ir paminklo atidengimo iškilmes akcentavo organizatoriai. Prisijungdami prie telšiškių džiaugsmo, mes, dalyvavę nuostabiame renginyje, taip pat galime tvirtinti, kad galėjome prisiliesti prie „aukštųjų akimirkų“ (V. Mačernis) ir turėjome galimybių sėdėti toje klasėje, kurioje mokėsi poetas Vytautas Mačernis.

Petras Gedvilas, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas ekspertas

2018 – 10 – 30

Straipsnio Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos tinklapyje:

„Mažoj mažų žmogučių žemėj“ (Vytautas Mačernis)

 

 

Kategorijos: Laisvalaikiui Žymos:

RAŠINIO GIDAS: teksto kūrimo koordinatės 11-12 klasei

Seminaras „RAŠINIO GIDAS: teksto kūrimo koordinatės 11-12 klasei“

2018-11-30, 13:00 val. Vilniaus Užupio gimnazijoje, Krivių g. 10A

Kaip išmokyti ir motyvuoti gimnazijos mokinius mąstyti savarankiškai, nesiremti atgyvenusiomis klišėmis, išgyvendinti įsigalėjusią pasirengimo lietuvių kalbos egzaminui tradiciją atkartoti informaciją ir kalti žinias ir, aišku, apsaugoti abiturientus nuo patiriamo streso laikotarpiu prieš VBE. Kaip prakalbinti kūrinius, kad jaunas žmogus norėtų apie juos nuoširdžiai diskutuoti ir pats taptų savo mokėjimo mąstyti šeimininku, kokius įrankius jam suteikti ir kokius ugdyti gebėjimus, kad jis mokėtų ir norėtų kurti tekstą, paremtą literatūra.

Lektorė: Nijolė Bartašiūnienė, Lietuvos Respublikos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos pirmininkė.

Daugiau informacijos (ir registracija)

Reikia lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo

Karmėlavos Balio Buračo gimnazija skelbia atranką į laisvą lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo(s) pareigybę. Neterminuota darbo sutartis pilnu darbo krūviu būtų sudaryta su pretendentu, turinčiu aukštąjį (aukštesnįjį, įgytą iki 2009 metų, ar specialųjį vidurinį, įgytą iki 1995 metų) išsilavinimą, turintis pedagogo kvalifikaciją ir baigęs lietuvių kalbos mokomąjį dalyką atitinkančią studijų kryptį, gebančiu ugdyti mokinius, remdamasis jų gebėjimais ir polinkiais, stiprinti mokymosi motyvaciją ir pasitikėjimą savo gebėjimais, suteikti pagalbą mokiniams, turintiems ugdymosi, mokymosi sunkumų ir specialiųjų ugdymosi poreikių, pritaikyti jiems dalyko programą, turinį, metodus, naudotis naujausiomis informacinėmis technologijomis, vertinantis bendravimo ir bendradarbiavimo svarbą.

Pretendentas(ė) privalo pateikti šiuos dokumentus (toliau – dokumentai):

  1. prašymą leisti dalyvauti atrankoje;
  2. asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
  3. išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją;
  4. gyvenimo aprašymą;
  5. pedagogo kvalifikaciją patvirtinančio dokumento kopiją;
  6. pedagoginių ir psichologinių žinių kursų išklausymo dokumento kopiją;
  7. atrankai pretendentas taip pat gali pateikti buvusių darboviečių rekomendacijų.

Dokumentus priimame nuo 2018 m. spalio 12 dienos iki spalio  25 dienos adresu: Vilniaus g. 67, Karmėlava, Kauno r., 220 kab., kiekvieną darbo dieną nuo 8.00 val. iki 17.00 val. Taip pat dokumentus galima siųstu registruotu laišku ar el. paštu. Tel. pasiteiravimui 8 37 399270.

Pretendentų atranka vyks spalio 25 dieną, 15.00 val., 220 kabinete.

Daugiau informacijos:

 Laisvos darbo vietos: reikia lituanisto

Kategorijos: Skelbimai Žymos:

Forumas „Ugdymo turinio kaita: užsienio patirtis sprendimams Lietuvoje“

Ugdymo plėtotės centras kartu su Švietimo ir mokslo ministerija 2018 m. lapkričio 5 d. organizuoja forumą „Ugdymo turinio kaita: užsienio patirtis sprendimams Lietuvoje“.

Forume Lietuvos ugdymo turinio atnaujinimo gaires pristatys Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, tarptautine ugdymo turinio atnaujinimo patirtimi ir įžvalgomis pasidalins dr. Philas Lambertas, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) programos „Švietimas 2030. Mokymosi gairės“ ekspertas (Sidnėjaus universitetas, Australija) ir dr. Zane Olina, Latvijos Nacionalinio švietimo centro projekto „Kompetencijomis grįstas ugdymo turinys“ vadovė (Latvija).

Panelinėje diskusijoje dalyvaus Lietuvos universitetų, bendrojo ugdymo mokyklų atstovai.

Šiame forume tęsiamos vasarą su švietimo bendruomenėmis pradėtos diskusijos apie Mokyklą 2030.

Lauksime visų Fizinių ir technologijos mokslų centre, Saulėtekio al. 3, Vilnius. Renginio trukmė nuo 10.30 val. iki 16.00 val.

Kviečiame registruotis į forumą iki lapkričio 30 d.

REGISTRACIJA

Kategorijos: Skelbimai, Seminarai Žymos:

Internetinė paskaita „PAKELIUI Į GIMNAZIJĄ: kūrybinės užduotys – kaip būdas formuoti kultūrinį raštingumą vyresnėse progimnazijos klasėse“

„PAKELIUI Į GIMNAZIJĄ: kūrybinės užduotys – kaip būdas formuoti kultūrinį raštingumą vyresnėse progimnazijos klasėse“ (Nuo 2018-11-08 15:00 iki 2018-11-08 16:30)

Taikant kūrybines užduotis, kaip tęstinę mokslo metų veiklą, galima pasiekti gerų rezultatų: motyvuoti mokinius skaityti ir kurti tekstus, gilinti kultūrinį raštingumą, rengtis gimnazijai. Lektorių siūloma nuosekli 13-a vadovėlio skyrių pagilinanti Kūrybinių užduočių medžiaga formuojama kaip mokymosi modulių sistema. Kiekviename iš šių 13-os modulių pateikiama užduočių, kūrybinių projektų ir sakytinių veiklų visuma ne tik leidžia kūrybiškai analizuoti privalomojo BP sąrašo tekstus, bet ir pagilinti įvairias kontekstines sąsajas kūrinio suvokimui, literatūros sąvokų vartosenai ir, galiausiai, rašinio rašymui. Mokiniai per teksto suvokimo, kūrybines užduotis, rašinių įvestis, projektus, orientuojami pasirengti 8 klasės standartizuotam lietuvių kalbos testui, savarankiškai ir su mokytojo pagalba įsivertinti pasiekimus, kaupti patirtį gimnazijai.

Lektoriai: Alius Avčininkas, Aušra Smaleckienė.

http://www.sviesa.lt/node/15450

REGISTRACIJA

 

Ingrida Navalinskienė
Leidinių vadovė
__________________________
UAB ŠVIESA, Leidybos skyrius
Vytauto pr. 29, LT-44352 Kaunas
Tel. +370 37 409109; faks. +370 37 342032
Mob. +370 620 40482
El.p. I.Navalinskiene@sviesa.lt

Kategorijos: Skelbimai, Seminarai Žymos:

Dėl 2021 metų egzamino

Kokio brandos egzamino norime, 2021 Nauckūnaitės laiškas apie planuojamą 2021 metų egzaminą. Lieka tik literatūrinis rašinys? Nors kviečia diskutuoti, bet…