Tarp gilių vandenų ir dūžtančių formų: minint 100-ąsias poeto Vytauto Mačernio gimimo metines

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į virtualų susitikimą „Tarp gilių vandenų ir dūžtančių formų: minint 100-ąsias poeto Vytauto Mačernio gimimo metines“, kuris vyks balandžio 7 d. 18 val. bibliotekos „Facebook“ puslapyje.

Birželio 5-ąją bus minimasis 100-asis Vytauto Mačernio gimtadienis. Vytautas Mačernis – rašytojas, kurio eilės neturi amžiaus. Jas skaito, mėgsta, cituoja vyresni, brandūs skaitytojai, bet mėgstamas jis ir jaunųjų. Ne mažiau įsimintina ir tragiška jo skaičiais trumpo, tačiau patirtimis ir darbais turtingo gyvenimo istorija: parašyta per 200 eilėraščių, išgyventi spalvingi studijų metai, neįvykusios vestuvės su mylimąja, atsitiktinio sviedinio skeveldra, tąkart buvusi lemtinga.

Apie V. Mačernio gyvenimą ir kūrybą su rašytoja, knygos „Dūžtančios formos. Romanas apie Vytautą Mačernį“ autore Aldona Ruseckaite kalbėsis istorikė, literatūros tyrinėtoja Silvija Stankevičiūtė. Vakaro viešnios diskutuos apie knygos rašymo įkvėpimo šaltinius, autorės siekius, kūrybinio proceso ypatumus, V. Mačernio asmenybę ir jo vaidmenį lietuvių literatūros, kultūros istorijoje bei daugelį kitų temų.

Renginys skirtas Vytauto Mačernio metams.

Daugiau apie renginį:

Tarp gilių vandenų ir dūžtančių formų: minint 100-ąsias poeto Vytauto Mačernio gimimo metines

Autorius Petras Gedvilas

Svetainės administratorius, el. paštas- petged@gmail.com

Peržiūrėti visus įrašus, kuriuos parašė Petras Gedvilas →

Parašykite komentarą