Į pradžią > Laisvalaikiui > „Mažoj mažų žmogučių žemėj“ (Vytautas Mačernis)

„Mažoj mažų žmogučių žemėj“ (Vytautas Mačernis)

„Mažoj mažų žmogučių žemėj“ (Vytautas Mačernis)

„Nuostabi diena šiandien. Tikrai poetinis ruduo. Vytautui Mačerniui tikrai patiktų tai, kas čia aplink mus: tie lapai, tolumoje spindintis saulės virpėjimas. Kaip gražiai į tai įsilieja Poeto pašaukimas — dovanoti naują pasaulį. Naują viziją. Matyti kitaip tikrovę, mus supančią. Poetas per metaforas padovanoja tai, ką galėtume pavadinti žengimu į kitą tikrovę. Tos dimensijos, kurias atveria žmogus, apdovanotas talentu valdyti metaforą, yra padrąsinimas mums kurti pasaulį, tapti kūrėjais. Tik įsivaizduokite, jaunuolis, studijavęs čia, gimnazijoje, staiga padovanoja pasaulį visai Lietuvai, kuri šiandien juo žavisi“- taip susirinkusius į poeto Vytauto Mačernio paminklo atidengimo iškilmes Telšių Žemaitės gimnazijoje kreipėsi Jo Ekselencija Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas.

2018 – 10 – 15 d.  Telšių Žemaitės  gimnazijoje lankėsi ir mūsų abiturientės Aistė Kasperavičiūtė, Karolina Baltrušytė ir Aušra Vitaitė. Po iškilmingos paminklo Vytautui Mačerniui atidengimo ceremonijos vyko respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „Poeto Vytauto Mačernio likimo žvaigždės“. I konferencijos dalyje pranešimus skaitė profesorė Virginija Balsevičiūtė – Šlekienė, literatūrologė Žydronė Kolevinsnkienė, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros  mokytojas ekspertas Petras Gedvilas, Telšių Žemaitės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė  Dalia Pabrėžienė,  Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Laima Skabickienė ir Tauragės „Versmės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė  Vitalija Juškevičiutė.

II konferencijos dalis skirta moksleivių pranešimams. Mūsų gimnazijos abiturientės tyrinėjo poeto Vytauto Mačernio kūrybą, domėjosi asmenybe ir parengė pranešimus. Aistė Kasperavičiūtė skaitė pranešimą „Ar XXI amžiaus žmogui aktuali Vytauto Mačernio kūryba?“, Karolina Baltrušytė- „Moters įvaizdis Vytauto Mačernio kūryboje“, Aušra Vitaitė- „Ar tikrai Vytautas Mačernis vienas ir vienišas?“

„Mes džiaugiamės, kad skulptūra stovi šalia Žemaitės gimnazijos, kurioje gimnazistas Vytautas Mačernis pajuto savo kūrybines galias. Ir, be to, išgyveno savo pirmąją meilę“- apibendrindami konferenciją ir paminklo atidengimo iškilmes akcentavo organizatoriai. Prisijungdami prie telšiškių džiaugsmo, mes, dalyvavę nuostabiame renginyje, taip pat galime tvirtinti, kad galėjome prisiliesti prie „aukštųjų akimirkų“ (V. Mačernis) ir turėjome galimybių sėdėti toje klasėje, kurioje mokėsi poetas Vytautas Mačernis.

Petras Gedvilas, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas ekspertas

2018 – 10 – 30

Straipsnio Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos tinklapyje:

„Mažoj mažų žmogučių žemėj“ (Vytautas Mačernis)

 

 

Kategorijos: Laisvalaikiui Žymos:
  1. Komentarų dar nėra.
Jūs turite būti prisijungę, jei norite parašyti komentarą.