Į pradžią > Skelbimai, Laisvalaikiui > Adolfui Ramanauskui – Vanagui atminti

Adolfui Ramanauskui – Vanagui atminti

Adolfas Ramanauskas- Vanagas, Laisvės kovotojas, buvo ir Mokytojas!

„Prisimenu jį kaip žmogų su geru humoro jausmu. Jis buvo pripratęs bendrauti su mokiniais, tai su jaunesniais bendražygiais irgi elgdavosi kaip su mokiniais. Jis mokėjo greitai rasti bendrą kalbą su žmonėmis. Užeidavom pas žmones ir jie labai greitai pamildavo Vanagą“, – taip Adolfą Ramanauską–Vanagą prisimena jo bendražygis, paskutinis Pietų Lietuvos partizanas Juozas Jakavonis–Tigras.

ADOLFUI RAMANAUSKUI – VANAGUI ATMINTI

Šiemet (2018 m.) Našlaičių kapinėse rasti laisvės kovotojo palaikai penktadienio ryte (2018 -10- 05 d.) atvežti į Vilniaus universiteto Šventųjų Jonų bažnyčią, kur iki vakaro juos galės pagerbti visuomenė. Vidurdienį partizano atminimą pagerbs prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Saulius Skvernelis. Laidotuvės sostinės Antakalnio kapinėse vyks šeštadienio (2018- 10 06 d.) popietę.

Pokario metais A. Ramanauskas-Vanagas vadovavo Dzūkijos partizanams, 1949 metais su kitais partizanų vadais jis pasirašė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaraciją.

Ginkluota kova dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo vyko nuo 1944 iki 1953 metų, ją skatino okupacinės sovietų valdžios vykdomos represijos, trėmimai į Sibirą.

A. Ramanauskas-Vanagas buvo suimtas 1956 metais, sovietų žiauriai kankintas, o kitais metais jam įvykdyta mirties bausmė.

 

Kategorijos: Skelbimai, Laisvalaikiui Žymos:
  1. Komentarų dar nėra.
Jūs turite būti prisijungę, jei norite parašyti komentarą.