Rašytojas Tomas Dirgėla vasarą siūlo skaityti ne tik vaikams, bet ir rimtumo nevarginamiems suaugėliams

Rudenį pasirodys nauja vaikų rašytojo, fondo „Švieskime vaikus“ ambasadoriaus Tomo Dirgėlos knyga „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“ (leidykla „Tyto alba“). Pasak autoriaus, šį kūrinį smalsiausiems skaitytojams – vaikams – įkvėpė didžiulio populiarumo ir Lietuvoje sulaukęs britų rašytojas Davidas Walliamsas. Kuris vaikas nėra skaitęs jo istorijų apie močiutę plėšikę, berniuką milijardierių ar klastingąją tetulę.

Apie Domą, Tomą, dingusią šluotą, apie tai, kuo jaunąjį rašytoją žavi brito istorijos ir kokias knygas rekomenduotų vaikams paskaityti šią vasarą kalbamės su Tomu Dirgėla.

– Tomai, tai kur pradingo šluota?

– Jei dabar imsiu ir išduosiu, skaitytojams bus neįdomu. Tad kaip tikrame detektyve palikime tai paslaptyje, kuri išaiškės ketvirtokų Domo ir Tomo dėka.

– Kas yra šie berniukai?

– Juokinga ir įdomi detektyvų porelė. Nors Domas kiek rimtesnis ir racionalesnis, o Tomas – įsimylėjęs, eilėraščius kuriantis plevėsa, šiam duetui puikiai pavyksta išsiaiškinti, kur pradingo Miestamiesčio mokyklos valytojo šluota…

– Knygos veiksmas vyksta mokykloje. Kodėl pasirinkai būtent ją?

– Nes nėra vaiko, kuris nežinotų mokyklos kasdienybės ar šiaip nebūtų įkėlęs kojos į mokyklą. Vieni mokyklą myli, o kiti jos nekenčia, bet skaityti apie kitų nuotykius joje turėtų būti įdomu ir vieniems, ir kitiems. O kai tie nuotykiai dar ir keliantys šypseną…

– Dingusios šluotos byloje bus ir juoko?

– Jo tikrai netrūks. Juk juoktis mėgsta visi vaikai be išimties ir perdėto rimtumo ligomis dar nesusirgę suaugusieji!

Skaitykite daugiau: 

Rašytojas Tomas Dirgėla vasarą siūlo skaityti ne tik vaikams, bet ir rimtumo nevarginamiems suaugėliams

Autorius Petras Gedvilas

Svetainės administratorius, el. paštas- petged@gmail.com

Peržiūrėti visus įrašus, kuriuos parašė Petras Gedvilas →

Parašykite komentarą