Archyvas

2018.11.04 archyvas

Spektaklis „Poetė“ pagal S.Nėries dienoraščius

 

Birutės Mar monospektaklis “Poetė“ – apie ryškiausios praėjusio amžiaus lietuvių poetės S. Nėries likimą, jau virtusį universaliu XXa. menininko tragiškos lemties mitu. Nors virš septyniasdešimties metų jau praėję po Salomėjos Nėries mirties – jos gyvenimas tebelieka mįsle: netyla kaltinimai dėl jos politinių klaidų, neva nuvertinančių jos talentingą kūrybą.
Spektaklyje mėginta atsekti, kaip nuo jaunystės džiaugsmu spinduliuojančių eilėraščių S.Neris priėjo iki “Poemos apie Staliną”, kaip įvyko šis lūžis, kas į tai pastūmėjo (atsakymų ieškota jos dienoraštyje ir kūryboje, kurį S.Nėris rašė nuo keturiolikos metų); tai mėginimas reabilituoti Poetę, kuriai kūryba ir buvo tikrasis ir laimingasis gyvenimas…
“Poetė”– taip pat pretekstas ir galimybė prabilti apie nūdieną, apie Kūrėją ir visuomenės požiūrį į jį, kuris neretai būna priešiškas.
Šis spektaklis, sukurtas Menų spaustuvės „kišeninėje salėje“, apkeliavo daugelį Lietuvos miestų ir miestelių, rodytas tarptautiniuose teatro festivaliuose Ukrainoje, Estijoje, Rusijoje, pelnė Kijevo tarptautinio monospektaklių festivalio „Vidlunia“ apdovanojimą „už geriausią moters vaidmenį“.

Daugiau informacijos: www.soloteatras.lt Bilietus platina: www.bilietai.lt Taip pat bilietai parduodami prieš renginį, rezervacija: info@soloteatras.lt.

2018 m. Lapkritis 17 d., Šeštadienis,  19:00 – 20:15 val.
Pranciškonų Rūmai

Trakų g. 9/1, 01132 Vilnius, Lithuania
Kategorijos: Skelbimai Žymos:

Susitikimas su Laura Sintija Černiauskaite

Lapkričio 17 d. (šeštadienį) 16 val. kviečiame į susitikimą su rašytoja Laura Sintija Černiauskaite ir romano „Šulinys“ pristatymą.

Iš ankstesnių Lauros Sintijos Černiauskaitės romanų ir novelių įsimintinas itin savitas motinos ir vaiko temos traktavimas – neretai vieniša mama su vaiku nepritampa prie grubios aplinkos, patiria aplinkinių pažeminimą. Naujame romane „Šulinys“ siužetas pasukamas kitu kampu – auka tampa nusikaltėle. Kai žlugo vienišos mamos Juditos viltys, jog mylimasis paliks savo žmoną ir ateis pas ją, šoko būsenoje ji įstumia dukrelę į šulinį.

Rašytoja, vaizduodama komplikuotus šeiminius santykius nūdienos visuomenėje, įtraukia ir skaitytoją į svarstymus, kas privedė moterį iki tokio nesuvokiamo nusikaltimo, kaip tokią dramą išgyvena moteris ir aplinkiniai?

Laura Sintija Černiauskaitė – prozininkė, dramaturgė, vienuolikos knygų autorė, šešių literatūros premijų laureatė (tarp jų – ES literatūros premija už romaną „Kvėpavimas į marmurą“, Berlyno teatro festivalio pjesių mugės pirmasis prizas už pjesę „Liučė čiuožia“). Jos kūriniai versti į pagrindines Europos kalbas, o pjesės statytos Lietuvoje ir kitose Europos šalyse, Rusijoje.

Susitikimas su rašytoja vyks Šiaulių knygų mugės metu, kurios renginių programa iš dalies finansuojama Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis.

Kategorijos: Skelbimai Žymos:

Janinai Degutytei skirtas vakaras

Lapkričio 6 d. kviečiame kartu paminėti 90-ąsias poetės Janinos Degutytės gimimo metines.

16 val. vyks ekskursija po J. Degutytės gimtuosius Šančius, kurią ves gidė Rolanda Girskienė (dalyviai kviečiami rinktis Šančių „Norfos“ aikštelėje (A. Juozapavičiaus pr. 84).

17.30 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinyje, Sandėlių g. 7, vyks prisiminimų vakaras „Aš atėjau aiškiaregės akim apglėbti pasaulį“. Įžvalgomis apie rašytojos gyvenimą ir sąsajas su Šančiais dalinsis literatūros tyrinėtoja Giedrė Šmitienė, knygą „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlė. Janina Degutytė: eilėraščiai“ pristatys rašytojas, leidėjas Petras Palilionis, koncertuos Raudondvario muzikos mokyklos moksleiviai.

Sandėlių gatvė 7, LT-45223 Kaunas, Lietuva; Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Kategorijos: Skelbimai Žymos: