Archyvas

2018.10.19 archyvas

Biblijos (Naujojo Testamento) tekstų analizė istoriniu, lingvistiniu, kultūriniu, vertybiniu aspektu lietuvių kalbos, etikos pamokose

Valstybės institucijų kalbų centras kviečia pagrindinių, progimnazijų, gimnazijų ir vidurinių mokyklų lietuvių kalbos, etikos  mokytojus dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo 6 ak. val. seminare:
„Biblijos (Naujojo Testamento) tekstų analizė istoriniu, lingvistiniu, kultūriniu, vertybiniu aspektu lietuvių kalbos, etikos pamokose“
SEMINARO LEKTORĖ –  Daiva Stasiulionienė, lietuvių, lotynų k. mokytoja, Valstybės institucijų kalbų centro darbuotoja, Klasikų asociacijos narė. Yra išvertusi Naująjį Testamentą į lietuvių k., parengusi kelias mokymų programas iš Biblijos tekstų („Žodžio istorija“ bei „Giesmių Giesmės analizė“).

Šis seminaras – mokymų tęsinys. Po pažinties su Senojo Testamento tekstais, prisiliesime prie Naujojo Testamento tekstų, apžvelgsime Naujojo Testamento sukūrimo laikmečio istorinę, kultūrinę situaciją, skaitysime, interpretuosime Naujojo Testamento ir su juo vienaip ar kitaip susijusius lietuvių literatūros tekstus (S.Geda, D.Kajokas ir kt.)

Lietuvių kalbos ir literatūros programoje, patvirtintoje 2016 m. sausio 25 d., skelbiama, jog lietuvių kalba, kaip mokomasis dalykas, „apima ne tik lietuvių, bet ir kitomis kalbomis Lietuvoje kurtus tekstus, atskleidžia jų sąsajas, parodo Lietuvos kultūros tradicijos įvairovę ir daugiabalsiškumą. Kartu jis atveria mokiniams Europos kultūros tradiciją, supažindina su Europos kultūros svarbiausiais ženklais ir vaizdiniais, atskleidžia jos antikines ir krikščioniškąsias ištakas.“ Įgyvendinti šių ambicingų tikslų tiesiog neįmanoma be nuodugnesnės Biblijos, – vieno iš kertinių europinės kultūros akmenų, –  studijos, gilinimosi į tam tikrus judaizmo ir krikščionybės aspektus. Ši knyga tebėra lyg terra incognita daugeliui iš mūsų dėl įvairių priežasčių, – daugeliui lietuvių k., etikos mokytojų taipogi.

Daugiau nei 30 metų nuodugnus Biblijos studijavimas leis seminaro metu pristatyti Naujojo Testamento tekstus, atsižvelgiant į įvairius kontekstus; bus pateikti tam tikri lingvistiniai, istoriniai baltų kultūros ekskursai.

SEMINARO  TIKSLAS:

Suteikti lietuvių kalbos, etikos mokytojams žinių apie Biblijos (Naujojo Testamento) istorinį, sociokultūrinį, religinį, kultūrinį kontekstą, leisiantį deramai analizuoti Biblijos ištraukas pamokoje.

SEMINARO  UŽDAVINIAI:

1.   suteikti žinių apie galimus Biblijos analizės būdus;

2. pateikti mokytojams įvairių Biblijos (Naujojo Testamento ištraukų) interpretavimo būdų, padėsiančių deramai traktuoti biblines istorijas, skatinančias mokinius kurtis ir plėtoti vertybines, etines, moralines nuostatas.

SEMINARO TURINYS

1. Biblijos (Naujojo Testamento) vertimai; N.T. analizės ir interpretavimo aspektai.

2. Biblijos (Naujojo Testamento) tekstų analizė, pateikiant įvairių kontekstų.

3. Praktinės užduotys ir veiklos, analizuojant tekstus.

4. Refleksija

KADA? KUR?

2018 m. spalio 30 d. 10. 00 val.  Vilniaus Mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius.

 

Seminaro kaina dalyviui – 45 Eur už 6 akad. val. seminarą.  Kiekvienas seminaro dalyvis gaus 6 akad. val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą, išduotą VšĮ Valstybės institucijų kalbų centro (akreditacijos pažymos Nr. EV3-27).
Kadangi vietų skaičius ribotas, išankstinė registracija yra privaloma. Pageidautina, kad už seminarą apmokėtumėte iš anksto (savo lėšomis arba mokinio krepšelio). Jei mokykla apmokės po seminaro, prašome į seminarą atsinešti garantinį raštą, kuriuo mokykla garantuoja apmokėjimą.
Norėdami registruotis į seminarus, paspauskite šią nuorodą:

http://vikc.lt/lt/registracija-internetu-45

Užpildykite registracijos anketą, pasirinkite „Seminarai“ ir pažymėkite varnele pageidaujamą seminarą.Registracija teisinga tik tada, jei į Jūsų nurodytą el. pašto adresą bus atsiųsta išankstinio mokėjimo sąskaita, kurią galėsite atsispausdinti.

Kilus klausimų, kreipkitės + 370 655 47185 arba el. p. asterija@vikc.lt , dėl apmokėjimo –

+ 370 687 16303 arba el. p. vyr.finansininke@vikc.lt

Lauksime Jūsų. Prašome šiuo kvietimu pasidalinti su savo kolegomis.

Pagarbiai,

Asterija Kliaugienė

Direktorės pavaduotoja, Pedagogų metodinės veiklos organizatorė
Valstybės institucijų kalbų centras, 
Vilniaus g-vė 39, Vilnius LT- 01119

Kategorijos: Skelbimai, Seminarai Žymos: