Archyvas

2018.07.01 archyvas

Informacija apie valstybinių brandos egzaminų rezultatų skelbimą

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino rezultatus planuojama skelbti liepos 3–4 dienomis.

NEC informacija

Kategorijos: Skelbimai Žymos: ,

Apie etatinį darbo apmokėjimą, klasės krepšelį ir kitas švietimo aktualijas

Gintaras Steponavičius

Gerų Jums atostogų, mokytojai ir švietimo vadovai, sako valdantieji, Seimo sesijos pabaigą vainikuodami keliomis „dovanėlėmis“ mokytojams, mokykloms ir visam švietimui. Bendrų opozicijos pastangų nepakako sustabdyti volo, kuriuo jau rugsėjo mėnesį važiuos per švietimo įstaigas. Nepritarta ir mūsų siūlymui atidėti įgyvendinimo metams ar bent pusmečiui.

Nepaisyta argumentų, nuogąstavimų apie tai, kad toks pasirinktas etatinis mokytojų darbo apmokėjimo modelis, koks jis buvo pateiktas Seimui, demotyvuos didelėse klasėse dirbančius mokytojus, atvers kelią per nekontaktines valandas prisodrinti etatus įvairiomis, su švietimu nesusijusiomis, veiklomis, paliks už borto pagalbos specialistus ir darželių auklėtojus.

Nepagarba mokytojams rodoma tokius sisteminius pakeitimus pateikus birželio mėnesį, kai mokyklos jau išėjo atostogų, o įstatymus įgyvendinantys smulkesni sprendimai dar nepriimti.

Nepelnytai diskusijų nuošalyje liko ir klasės krepšelio įvedimas. Pati tvarka taip pat dar po septyniais užraktais, o pagal naują finansavimo sistemą gyvens visas bendrasis ir ikimokyklinis ugdymas nuo š. m. rugsėjo 1 d..

Nepaisant, kad Suomija, Švedija ir kitos kokybišką švietimą turinčios valstybės sėkmingai taiko mokinio krepšelio modelį, nepaisant, kad autoritetingos tarptautinės organizacijos nerekomenduoja įvesti klasės krepšelio ir net nepaisant, kad bandomasis projektas 5 savivaldybėse parodė, kad klasės krepšelis neskatina kokybės ir efektyvaus lėšų naudojimo, žingsnis žengtas. Nepaisoma nei logikos, nei argumentų, kad problema yra ne mokinio krepšelis, o jo dydis.

Štai video, kuriame detaliau išdėstau argumentus, kodėl klasės krepšelio įvedimas yra blogas sprendimas:

#LiūdnaDienaLietuvosŠvietimui #antikokybė

Kategorijos: Laisvalaikiui Žymos:

Konfliktas Vilniaus mokykloje: tėvus sukiršino auklėjimas ir lietuvių kalbos mokymas

Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos vienos iš penktų klasių mokiniai ir jų tėvai vasaros atostogas pasitiko neramiai. Konfliktas kilo dėl klasės auklėtojos, lietuvių kalbos mokytojos, kuria dauguma vaikų tėvų patenkinti, bet daliai ji neįtinka. Vis dėlto, regis, būtent pastarieji pelnė mokyklos vadovybės palankumą, tad greičiausiai rugsėjo 1-ąją į mokyklą sugrįžę vaikai turės naują klasės vadovę.

Padėka nepadėjo

„Šiuo raštu norėtume padėkoti lietuvių kalbos mokytojai ir 5B klasės auklėtojai (mokytojos vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red.past.) už kūrybingą pedagoginį darbą auklėjant mūsų vaikus. Auklėtojos profesionalumas, mokymo metodika, atsidavimas darbui ir vaikams, puikūs bendravimo įgūdžiai suteikia mūsų vaikams ne tik reikalingų žinių, bet ir pasitikėjimo savimi. Atskirai dėkojame už įvairių kelionių bei išvykų organizavimą, kurių metu mūsų vaikai gauna naujos patirties, mokosi padėti vieni kitiems, bendrauti ir bendradarbiauti. Didžiuojamės mūsų vaikų mokytoja ir linkime jai visokeriopos sėkmės tolesnėje veikloje.“

Skaitykite daugiau: 

Konfliktas Vilniaus mokykloje: tėvus sukiršino auklėjimas ir lietuvių kalbos mokymas

Kategorijos: Laisvalaikiui Žymos: