Archyvas

2018.03.06 archyvas

Konferencija „Nuo kalbos ideologijos prie kalbos politikos. Lietuvių kalbos ateities perspektyvos“

2018 m. kovo 8 d. Signatarų namuose vyks konferencija „Nuo kalbos ideologijos prie kalbos politikos. Lietuvių kalbos ateities perspektyvos“, kurioje bus siekiama aktualizuoti kalbos politinės reikšmės ir teisinio statuso problemas šiuolaikinėje Lietuvoje.

Aidas Puklevičius, Algis Ramanauskas, Andrius Kubilius, Ernestas Parulskis, Tauras Pėstininkas, Jolanta Zabarskaitė, Arūnas Augustinaitis ir Vilija Dailidienė kvies diskutuoti:

  • kokios praktinės problemos slypi po priekaištais, kad per pastaruosius dešimt metų žiniasklaidoje ir viešojoje erdvėje nuolat stiprėja nepasitenkinimas sustabarėjusiomis kalbininkų profesinėmis nuostatomis ir represyvia kalbos priežiūros institucijų veikla;
  • su kokiais kalbos normų barjerais žmonės susiduria žiniasklaidoje, versle, mokykloje ir šiaip gyvenime?

 Antrojoje dalyje bus ieškoma išeičių:

  • jei „kalbos ideologijai“ priešinasi svarbiausi kalbos vartotojai ir net patys kalbininkai, tai turėtume pripažinti, kad atėjo metas kažką iš esmės keisti.
  • ką šiandien reiškia kalba, koks yra šiuolaikinis kalbos statusas Vakarų pasaulyje?
  • kaip užtikrinti realistišką, visuomenei priimtiną ir kartu moksliškai pagrįstą kalbos teisinį reguliavimą Lietuvoje?

Konferencijoje kviečiami dalyvauti visi, kuriems rūpi siekti geresnio susikalbėjimo kitame Lietuvos valstybės šimtmetyje.

Maloniai kviečiame dalyvauti ir Jus bei dalintis žinia su tais, kuriems tai aktualu.

Konferenciją organizuoja Lietuvių kalbos institutas ir Signatarų namai.

Plačiau

Pagarbiai

Lietuvių kalbos institutas

  1. Vileišio g. 5, Vilnius

Tel. (8 5) 234 6621

El. p. lki@lki.lt

Konferencijos programa

Plakatas

Kategorijos: Seminarai Žymos:

Konkursas „Kaip supranti žodžius „Kultūra atveria vartus į ateitį“?

Kaip ir praėjusiais metais, artėjant Kultūros dienai kreipiamės maloniai prašydami išsiųsti aplinkraščius dėl rašinio/esė Kultūros dienai.

Praėjusiais metais mokyklos gražiai atsiliepė, ir rašiniai patalpinti Vilniaus Antakalnio gimnazijos – Taikos mokyklos svetainėje.

Adresas:

http://vag-naujienos2.weebly.com/rascaroniniai-kalba-yra-kult363ros-pagrindas.html

 

Tikimės sulaukti ir šiemet puikių rašinių.

Dėkinga,

Dr. Auksė Narvilienė

Taikos vėliavos komiteto pirmininkė

Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT koordinatorė Lietuvoje

TVK_Švietimas_20180226

MOKINIŲ RAŠINIO 2018 nuostatai

Kategorijos: Konkursai Žymos:

Saugaus eismo minčių labirintas

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizuoja konkursą „Saugaus eismo minčių labirintas“.

Konkurso tikslas – aktyvinti formaliojo ir neformaliojo švietimo įstaigų, jų bendruomenių, jaunimo organizacijų veiklą: bendromis mokinių, mokytojų ir bendruomenės pastangomis kurti saugią aplinką.

Konkurse kviečiami dalyvauti bendrojo ugdymo mokyklų 5–12 klasių (4 mokiniai ir vadovas), neformaliojo vaikų švietimo mokyklų ugdytiniai, profesinio mokymo įstaigų mokiniai ir kitos mokinių komandos (klubai, būreliai, jaunimo organizacijos).

Dalyviai turi pasirinkti veiklos temą (vieną ar kelias iš organizatorių siūlomų, bet galima rinktis ir savo originalias idėjas) ir pateikti veiklos aprašymus (žr. nuostatus).

Konkursas vykdomas dviem etapais:

I etapas – veiklų vertinimas ir atranka;

II etapas – baigiamasis renginys Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre gegužės mėnesio I-oje pusėje (konkurso organizatoriai informuos apie tikslią datą).

Darbai (aprašymai, vaizdo medžiaga) siunčiami:

Iki 10 Mb – el. paštu irena.knisevskiene@lmnsc.lt, laiške nurodant savo kontaktinius duomenis.

Didesni nei 10 Mb – naudojantis https://wetransfer.com/, nurodant adresatą irena.knisevskiene@lmnsc.lt, savo el. paštą, tekstiniame lauke nurodant savo kontaktinius duomenis.

Arba paštu – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Sveikatos ir saugos ugdymo skyriui, Žirmūnų g. 1B, LT-09101 Vilnius, iki balandžio 15 d.

Pagarbiai

Vilius Dinstmanas

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro

Sveikatos ir saugos ugdymo skyriaus metodininkas

Tel.: (8 5) 2766775

Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius

www.ssus.lt

1 priedas

Plakatas SE

 

Kategorijos: Konkursai Žymos:

Filosofinių įžvalgų konkursas „Mano uostas“

Klaipėdos universiteto Filosofijos ir kultūrologijos katedra kartu su jaunųjų Vakarų Lietuvos regiono kultūrinių industrijų asociacija „Mediėdros“ bei Klaipėdos miesto savivaldybe  maloniai kviečia visus Vakarų Lietuvos moksleivius dalyvauti kūrybiniame filosofinių įžvalgų konkurse „MANO UOSTAS“.

Filosofinių įžvalgų konkursu „MANO UOSTAS“ organizatoriai siekia atkreipti dėmesį į išskirtinę jūros ir uosto reikšmę filosofijai bei atskleisti jūros stichijos poveikį mąstymui ir lietuviškajai tapatybei. Klaipėdos ir Vakarų Lietuvos regiono moksleiviai skatinami apmąstyti jūros ir uosto konceptą filosofijoje, mitologijoje, literatūroje, muzikoje, tapyboje, architektūroje, kine ir šių laikų medijų mene, jūrinį faktorių geopolitiniame Lietuvos valstybingumo kontekste, kūrybiškai interpretuojant asmenybės ir jūros santykį, jūrinio pasaulėvaizdžio išskirtinumą ir uosto kultūrą, jūros ir uosto simboliką bei egzistencinius savojo sielos uosto parametrus.

Konkurso pradžia: š.m. kovo mėn. 1 d.
Pabaiga: š.m. kovo mėn. 31 d.
Laureatai bus apdovanoti konkurso partnerių ir rėmėjų įsteigtais prizais.
Nuoširdžiai prašome pasidalyti šia informacija su visais suinteresuotais asmenimis, dalyvaujančiais moksleivių ugdymo procese: gimnazijomis, mokytojais, moksleiviais.
Paskatinkime savo moksleivius atskleisti kūrybines vaizduotės ir intelekto galias, rašant, filmuojant, fotografuojant savąjį „uostą“…
Detalesnė informacija, nuorodos, konkurso sąlygos ir eiga – prisegtame kvietime.

Širdingai dėkojame už bendradarbiavimą.

Pagarbiai,

  1. Ernesta Molotokienė

Filosofijos ir kultūrologijos katedra

Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakultetas

Mob.t. +37061460046

El. p. fkk.humf@ku.lt

El.p. irama@inbox.lt

Konkurso_MANO_UOSTAS_aprašas_2018

 

Kategorijos: Konkursai Žymos:

Nacionalinis diktantas (2018, I). Julius Sasnauskas „Vienkartinumas“

Skelbiamas 2018 m. Nacionalinio diktanto konkurso I turo diktanto tekstas ir galimi skyrybos bei rašybos variantai. Originalus tekstas – pagrindinėje konkurso svetainėje Diktantas.lt. Teksto rašybos ir skyrybos ypatumų paaiškinimus žr. VLKK.lt skyriuje Naujienos. Kitos naujienos. Diktanto įrašą žr. LRT mediatekoje (2018-03-02), diktorius – Marijus Žiedas.

VIENKARTINUMAS

Kategorijos: Kolega kolegai Žymos: